Uroczyste odsłonięcie i poświęcenie najwyższej na świecie figury Jezusa Chrystusa – Króla Wszechświata odbędzie się w niedzielę, 21 listopada w Świebodzinie, mieście należącym do diecezji zielonogórsko-gorzowskiej (województwo lubuskie). Uroczystości przewodniczyć będzie ordynariusz tamtejszej diecezji biskup Stefan Regmunt.
Rozpoczęcie uroczystości zaplanowano na godz. 15.00. Wierni zgromadzeni w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie udadzą się w procesji na plac obok figury Chrystusa. – O godz. 16.00 będą tam miały miejsce obrzędy poświęcenia monumentu. Zostanie odprawiona także Msza św., której będzie przewodniczył kard. Henryk Gulbinowicz, a homilię wygłosi metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga – zapowiedział w rozmowie z KAI ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dzień poświęcenia przypada w dzień kiedy Kościół obchodzi Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. – Treść teologiczna tego święta dobrze odpowiada znaczeniu świebodzińskiej figury. Jest ona, z jednej strony, znakiem wiary i zewnętrznym wyrazem opowiedzenia się za Chrystusem. Z drugiej, stanowi również pewną formę oddania czci Chrystusowi jako Panu i uznania jego powszechnej władzy. Jest to władza o charakterze duchowym; królestwo, które „nie jest z tego świata” – tłumaczy rzecznik kurii.
Pomnik to wotum wdzięczności za intronizację Chrystusa Króla, która odbyła się 26 listopada 2000 r. w Świebodzinie. Inicjatorem budowy pomnika jest ks. prałat Sylwester Zawadzki, były proboszcz tutejszej parafii pw. Miłosierdzia Bożego.
Posąg ma 33 metry (z korną 36), jest widoczny z krajowej trasy S3 i stoi tuż przy wjeździe do Świebodzina od strony Zielonej Góry. Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.