Papież Franciszek znów od najbliższej niedzieli będzie odmawiał południową modlitwę Anioł Pański w bibliotece Pałacu Apostolskiego bez udziału wiernych na placu Św. Piotra - poinformował Watykan. To konsekwencja ogłoszenia czerwonej strefy w Rzymie i regionie Lacjum.
Od poniedziałku w Lacjum i 10 innych regionach Włoch obowiązuje twardy lockdown z zakazem wychodzenia z domu bez uzasadnionej potrzeby.
Watykan dostosował się tym samym do włoskich przepisów o walce z pandemią, nie dopuszczając do tego, by wierni gromadzili się na placu.
Po grudniowo-styczniowym lockdownie papież zaczął ponownie odmawiać południową modlitwę w oknie Pałacu Apostolskiego na początku lutego.
Cały czas od jesieni zeszłego roku papieskie audiencje generalne odbywają się bez udziału wiernych, także w bibliotece, skąd są transmitowane.
Zaatakowano regiony chersoński, doniecki i dniepropietrowski.
Ludzie oskarżają mnie o kolaborację. Jak ktokolwiek może tak o mnie mówić?
5,4 mld osób żyje w krajach, gdzie łamane jest prawo do wolności religijnej.
Nic nie wskazuje na to, żeby KE była skłonna wycofać się z założeń systemu ETS 2.
To reakcja na wypuszczeniu w jej kierunku kolejnych balonów.