Trzydniową wizytę w Pakistanie kończy kard. Jean-Louis Tauran. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego spotkał się 27 listopada w Lahaurze z pakistańskimi biskupami oraz uczestniczył w konferencji na temat dialogu między religiami.
Wczoraj odwiedził katolickie wspólnoty w Rawalpindi, by zapewnić je o bliskości Papieża w trudnej godzinie prześladowań. 25 listopada natomiast watykański hierarcha został przyjęty przez prezydenta Zardariego. Zabiegał u niego o ochronę chrześcijan przed dyskryminacją.
Słabną tymczasem nadzieje na uwolnienie Asii Bibi, pakistańskiej chrześcijanki skazanej na śmierć za bluźnierstwo przeciw Mahometowi. Sprzeciwiają się temu nie tylko fundamentaliści, ale również środowiska bardziej umiarkowane. Egzekucji chrześcijanki domaga się na przykład najbardziej wypływowa unia sunnitów. W jej przekonaniu uwolnienie Asii Bibi mogłoby pogrążyć kraj w anarchii.
W pakistańskim parlamencie złożono natomiast propozycję poprawek do prawa o bluźnierstwie przeciw Mahometowi. Przewidują one zamianę kary śmierci na 5 lat więzienia, potrzebę udowodnienia winy oraz kary za składanie fałszywych zeznań. Poprawki zaproponowała Pakistańska Partia Ludowa. Szanse na ich przyjęcie są jednak niewielkie. Sprzeciwiają się im bowiem główne organizacje muzułmańskie w tym kraju.
Witało ich jako wyzwolicieli ok. 7 tys. skrajnie wyczerpanych więźniów.
Trump powiedział w sobotę, że "powinniśmy po prostu oczyścić" palestyńską enklawę.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?