Po raz pierwszy od czasów powstania Kościoła anglikańskiego katolik stanął na czele Izby Lordów – izby wyższej parlamentu Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Został nim 77-letni lord John Francis McFall.
Urodzony w 1944 roku w Dumbarton w Szkocji, McFall pracował jako nauczyciel matematyki i chemii. Po zajęciu się polityką był – z ramienia Partii Pracy – członkiem Izby Gmin (niższej izby parlamentu) od 1987 do 2010 r., w latach 2001-2010 kierując jej komitetem ds. skarbu państwa.
Po nobilitacji w 2010 roku, jako par dożywotni, wszedł do Izby Lordów, w której od 2016 r. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego (Senior Deputy Speaker), kierującego pracami jej komitetów.
Premier Ukrainy : wraz z USA wypracowaliśmy ostateczny wariant umowy w sprawie minerałów.
To Rosja jest agresorem w wojnie z Ukrainą i podczas niej popełniła zbrodnie wojenne.
.. ale jednocześnie trwają przygotowania do nowej odsłony wojny.
W związku z nadużyciami wyborczymi - poinformowały źródła sądowe.
Zakończone w środę Wielkie Święto Dzbana - Maha Kumbh Mela - trwało 45 dni.