Już jutro, 3 czerwca, o godz. 18.30 zapraszamy na live organizowany przez ACN - Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Misja na Szewskiej. Gościem spotkania będzie Krzysztof Błażyca.
3 czerwca Kościół wspomina męczenników z Ugandy - św. Karola Lwangę i jego Towarzyszy. Krzysztof Błażyca miał okazję spotkać się z prawnukiem kabaki, który skazał ich na śmierć. Lecz opowieść o męczennikach będzie tylko punktem wyjścia do rozmowy o Ugandzie, gdzie dziennikarz był już nie raz. Podczas spotkania opowie o swoim doświadczeniu i spotkanych ludziach.
Krzysztof Błażyca jest dziennikarzem, fotoreporterem, redaktorem serwisu wiara.pl, pasjonatem Afryki, zaangażowany w działania Solidarity for Rural Development Organisation w Ugandzie oraz HAART w Kenii - pomoc ofiarom handlu ludźmi. W Ugandzie otrzymał lokalne imię: Subi (tzn. nadzieja).
Jest także autorem książek-reportaży „Tego drzewa nie zetniesz. Historie z czarami w tle” oraz „Krew Aczoli. Dziesięć lat po zapomnianej wojnie na północy Ugandy”. Ta ostatnia to zapis wspomnień świadków i uczestników ponad dwudziestoletniego konfliktu pomiędzy Bożą Armią Oporu a wojskami rządowymi. Książka otrzymała nagrodę Polskiego Towarzystwa Afrykanistycznego 2017 oraz Grand Prix Mediatravel 2017.
Dziennikarz sam o sobie pisze tak:
„Afryką” - słowo klucz - zajmuję się od lat. Najbliższe są mi tematy społeczne, projekty rozwojowe, misje... Tu zawsze jest „coś” do zrobienia.
Formą wyrazu - reportaż, fotografia oraz praktyczne działania...
Moim mottem są słowa kardynała Charles'a Lavigerie, założyciela Ojców Białych Misjonarzy Afryki: POKOCHAJCIE AFRYKĘ!
Link do wydarzenia TUTAJ. Serdecznie zapraszamy!
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.