Pierwsze odcinki animowanej superprodukcji "Mały Książę" według Antoine'a de Saint-Exupery'ego zobaczą w wigilię świąt Bożego Narodzenia francuscy telewidzowie. Nowy francuski serial o wędrówkach złotowłosego chłopca ma być wkrótce pokazany w 80 krajach świata.
Zrealizowana z rozmachem ekranizacja słynnej poetyckiej baśni o małym przybyszu z innej planety powstała we francuskim studiu animacji Method Animation. Wcześniej zrealizowało ono inne ambitne seriale animowane, jak "Skyland" czy adaptacja "Przygód Mikołajka" Sempe i Goscinny'ego. Reżyserem filmu jest Pierre-Alain Chartier. Budżet tej superprodukcji wynosi aż 18,6 milionów euro.
Nowa adaptacja dzieła Saint-Exupery'ego, adresowana głównie do najmłodszych widzów, odbiega mocno od oryginału. Autorzy scenariusza zdecydowali się ograniczyć filozoficzne treści tej baśni, zachowując jednak jej przesłanie, iż "najważniejsze jest niewidoczne dla oczu".
W filmie pokazano ciąg dalszy perypetii Małego Księcia po zakończeniu książki, a więc po tym, gdy chłopiec powrócił z Ziemi na swoją planetę. W kolejnych odcinkach odwiedza on inne ciała niebieskie, jak Planety Czasu, Wiatrów i Ognistego Ptaka, pomagając ich mieszkańcom.
Obok księcia nie zabrakło w filmie słynnych książkowych bohaterów: lisa i róży oraz węża. Pod względem estetyki i wyglądu postaci francuska animacja nawiązuje nieco do japońskiego komiksu - mangi. Czołówce serialu towarzyszy piosenka francuskiego muzyka, niegdyś słynnego tenisisty Yannicka Noah. Ścieżkę dźwiękową można usłyszeć na oficjalnej stronie internetowej filmu: http://www.lepetitprince.com.
Zapowiadany jako największa seria animowana w historii francuskiej telewizji "Mały Książę" składa się z 52 odcinków. W wigilię Bożego Narodzenia kilka z nich zobaczą widzowie publicznej stacji France 3. Na francuskim rynku pojawiło się już w grudniu DVD z pierwszymi odcinkami serii.
"Małego Księcia" zobaczą w przyszłym roku telewidzowie w 80 krajach.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.