Biskup diecezji Sokoto w Nigerii, Matthew Hassan Kukah, zaapelował do rodaków by kontynuowali działania na rzecz demokracji w swoim kraju.
Podczas swojego przemówienia pt. „Przestrzeń obywatelska: Droga do spójności społecznej i integracji w Nigerii”, hierarcha zwrócił się szczególnie do ludzi młodych, którzy nie powinni poddać się poczuciu niepewnej przyszłości i braku możliwości wpływu na obecną trudną sytuację. Według ordynariusza diecezji należy wyciągnąć wnioski z aktualnych realiów, kiedy rząd jest zdominowany przez ludzi niewystarczająco kompetentnych by zarządzać nigeryjską różnorodnością oraz nierozumiejących, że siła narodu leży w jego młodych pokoleniach, które powinny mieć odpowiednią przestrzeń do obywatelskiego zaangażowania. Poprawa sytuacji wymaga świadomości, że prawdziwa demokracja potrzebuje nieustannego zaangażowania i długofalowej pracy na rzecz dobra wspólnego.
Sytuacja w Nigerii za rządów Muhammada Buhariego jest dramatyczna. Według wiceprezesa amerykańskiego Instytutu Wolności Religijnej Erica Pattersona chrześcijanom w tym kraju grozi nawet całkowita eksterminacja.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.