Indie, które są jednym z krajów najboleśniej dotkniętych skutkami koronawirusa modlą się dziś o ustanie pandemii. W stołecznej katedrze w Delhi sprawowano nabożeństwo błagalne, podczas którego zawierzono kraj Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi.
W specjalnej nocie episkopat Indii przypomina, że ten azjatycki kraj przeżywa bardzo krytyczny moment ze względu na pogłębiający się kryzys zdrowotny. Najnowsze dane mówią o ponad 31 mln zakażeń i 418 tys. zgonów, przy czym kampania szczepień objęła zaledwie 6,3 proc. populacji. Stąd błagalna modlitwa zanoszona dziś we wszystkich kościołach Indii w intencji powstrzymania pandemii. Ponieważ wciąż obowiązują ograniczenia sanitarne dotyczące udziału w liturgiach Msze z katedralnych kościołów transmitowane są online, aby jak największa liczba wiernych mogła „modlić się jako jedna rodzina ludzka o zdrowie świata”.
W Kalkucie wybrzmiała specjalna modlitwa za wszystkie ofiary koronawirusa. Odmówiła ją przełożona generalna Misjonarek Miłości, które są na pierwszej linii walki z COVID-19. Modlitwa o ustanie pandemii zanoszona była też przy grobie św. Franciszka Ksawerego w Goa. W błaganie włączyła się również bazylika Matki Bożej Dobrego Zdrowia w Vailankanni. „To wspólne błaganie zanoszone w całym kraju jest wyrazem naszej wiary w Bożą Opatrzność, a zarazem świadectwem katolickości naszego Kościoła i jego różnorodności kulturowej i językowej” – przypomina episkopat Indii. W tym zdominowanym przez wyznawców hinduizmu kraju żyje 18 mln łacińskich katolików, należących do 132 diecezji.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.