O historii dziewczynki, która przestała cierpieć na chroniczne bóle kręgosłupa podczas oglądania telewizyjnej transmisji z beatyfikacji kardynała Johna Henry’ego Newmana w Birmingham – pisze brytyjski tygodnik „Catholic Herald”. Uroczystościom beatyfikacyjnym przewodniczył 19 września zeszłego roku papież Benedykt XVI.
Jack Sullivan – diakon stały z Massachusetts w Stanach Zjednoczonych, którego przypadek cudownego uzdrowienia z dolegliwości związanych z kręgosłupem przyczynił się do wyniesienia na ołtarze słynnego konwertyty z XIX wieku – poinformował katolicki magazyn, że matka dziewczynki zadzwoniła do niego po Mszy beatyfikacyjnej, by poinformować, iż ból, jaki odczuwała córka nagle ustąpił.
Dziewczynka cierpiała na zespół odruchowej dystrofii współczulnej – nieuleczalną chorobę, która charakteryzuje się nieprzerwanym i intensywnym bólem. W rozmowie z „The Tablet” – innym brytyjskim tygodnikiem katolickim – Sullivan wyjaśnił, że matka dziewczynki poprosiła go wcześniej, by modlił się za córkę, która od dwóch lat przebywała w szpitalu.
Diakon stały w czasie uroczystości beatyfikacyjnych czytał fragment Ewangelii. Przyznał też, że modlił się podczas Mszy za chorą. Z jego informacji wynika, że uleczona dziewczynka miała wyjść ze szpitala przed Bożym Narodzeniem.
Sullivan dodał także, że również dwóch innych ludzi – nastolatek i mężczyzna – którzy uczestniczyli w prowadzonych przez niego modlitwach o uzdrowienie na terenie USA, stwierdziło, że zostali wyleczeni. Do zdarzeń miało dojść w Bostonie i Salem w stanie New Hampshire.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.