Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza do zmiany nazwy, by odróżniała się od innych stowarzyszeń. Ma to związek z zarejestrowaniem przez sąd 9 grudnia ub. roku innego stowarzyszenia o tej samej nazwie.
"Oficjalnie jeszcze nie dostaliśmy żadnego dokumentu z sądu, ale z tego, co wiemy, stosowny dokument został do nas wysłany" - powiedział PAP rzecznik klubu PJN Lucjan Karasiewicz. "Sąd zwrócił się do nas o uzupełnienie nazwy" - powiedział.
"Gdy się z tym zapoznamy, podejmiemy stosowną decyzję co do nazwy stowarzyszenia. Najprawdopodobniej będzie rozszerzona, ale o co, jak - to trudno jeszcze powiedzieć" - dodał poseł.
"Nie będziemy się z tym spieszyć. Mamy bodajże na uzupełnienie 14 dni" - zaznaczył. Karasiewicz. Jak dodał, nowa nazwa zostanie upubliczniona dopiero po złożeniu stosownych dokumentów w sądzie.
Dopytywany, czy do nazwy Polska Jest Najważniejsza zostanie dodane słowo "centrum", odpowiedział: "Nie wykluczamy żadnej możliwości". "Pojawiało się kilka koncepcji podczas dyskusji i to jest jedna z tych, która pojawiła się podczas naszej dyskusji" - dodał.
Jak wynika z postanowienia sądu, PJN zostało także zobowiązane m.in. do tego, by uzupełnić statut o informacje, jakie organy stowarzyszenia mają kompetencje do uzupełniania składu władz w trakcie trwania kadencji oraz do złożenia tekstu statutu po dokonanych zmianach.
Założycielami stowarzyszenia jest 15 osób - oprócz prezes Joanny Kluzik-Rostkowskiej - są to: Paweł Poncyljusz, Michał Kamiński, Tomasz Dudziński, Elżbieta Jakubiak, Jacek Pilch, Ewelina Owczarska, Lena Dąbkowska-Cichocka, Marek Migalski, Adam Bielan, Anna Kamińska, Wojciech Kasprowski, Jan Ołdakowski oraz Paweł Kowal.
Wniosek o rejestrację stowarzyszenia wpłynął do sądu 17 listopada. Tydzień później w Sejmie powstał klub Polska Jest Najważniejsza, w którego skład wchodzi obecnie 17 posłów.
Konieczność zmiany nazwy stowarzyszenia Kluzik-Rostkowskiej wiąże się z zarejestrowaniem przez sąd 9 grudnia ub. roku innego stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, zrzeszającego większość członków Społecznego Warszawskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.
Według najnowszego sondażu Calin Georgescu może obecnie liczyć na poparcie na poziomie ok. 50 proc.
Zapewnił też o swojej bliskości mieszkańców Los Angeles, gdzie doszło do katastrofalnych pożarów.
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.