PJN musi zmienić nazwę

Sąd Okręgowy w Warszawie zobowiązał stowarzyszenie Polska Jest Najważniejsza do zmiany nazwy, by odróżniała się od innych stowarzyszeń. Ma to związek z zarejestrowaniem przez sąd 9 grudnia ub. roku innego stowarzyszenia o tej samej nazwie.

"Oficjalnie jeszcze nie dostaliśmy żadnego dokumentu z sądu, ale z tego, co wiemy, stosowny dokument został do nas wysłany" - powiedział PAP rzecznik klubu PJN Lucjan Karasiewicz. "Sąd zwrócił się do nas o uzupełnienie nazwy" - powiedział.

"Gdy się z tym zapoznamy, podejmiemy stosowną decyzję co do nazwy stowarzyszenia. Najprawdopodobniej będzie rozszerzona, ale o co, jak - to trudno jeszcze powiedzieć" - dodał poseł.

"Nie będziemy się z tym spieszyć. Mamy bodajże na uzupełnienie 14 dni" - zaznaczył. Karasiewicz. Jak dodał, nowa nazwa zostanie upubliczniona dopiero po złożeniu stosownych dokumentów w sądzie.

Dopytywany, czy do nazwy Polska Jest Najważniejsza zostanie dodane słowo "centrum", odpowiedział: "Nie wykluczamy żadnej możliwości". "Pojawiało się kilka koncepcji podczas dyskusji i to jest jedna z tych, która pojawiła się podczas naszej dyskusji" - dodał.

Jak wynika z postanowienia sądu, PJN zostało także zobowiązane m.in. do tego, by uzupełnić statut o informacje, jakie organy stowarzyszenia mają kompetencje do uzupełniania składu władz w trakcie trwania kadencji oraz do złożenia tekstu statutu po dokonanych zmianach.

Założycielami stowarzyszenia jest 15 osób - oprócz prezes Joanny Kluzik-Rostkowskiej - są to: Paweł Poncyljusz, Michał Kamiński, Tomasz Dudziński, Elżbieta Jakubiak, Jacek Pilch, Ewelina Owczarska, Lena Dąbkowska-Cichocka, Marek Migalski, Adam Bielan, Anna Kamińska, Wojciech Kasprowski, Jan Ołdakowski oraz Paweł Kowal.

Wniosek o rejestrację stowarzyszenia wpłynął do sądu 17 listopada. Tydzień później w Sejmie powstał klub Polska Jest Najważniejsza, w którego skład wchodzi obecnie 17 posłów.

Konieczność zmiany nazwy stowarzyszenia Kluzik-Rostkowskiej wiąże się z zarejestrowaniem przez sąd 9 grudnia ub. roku innego stowarzyszenia Polska Jest Najważniejsza, zrzeszającego większość członków Społecznego Warszawskiego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
14°C Wtorek
wieczór
11°C Środa
noc
8°C Środa
rano
15°C Środa
dzień
wiecej »