Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro

Kancelaria Prezydenta przekazała w niedzielę na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro. Prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który również wziął udział w tym spotkaniu, podkreślił w rozmowie z PAP, że było ono bardzo ciepłe i miłe.

Kwiatkowski powiedział PAP, że prezydent Andrzej Duda prosił księdza kardynała o przekazanie podziękowań ojcu świętemu za decyzję o beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, dziękował też księdzu kardynałowi za jego obecność w Polsce. "Mówił o tym, że to jest bardzo ważne wydarzenie, że dwoje zasłużonych, niezwykłych Polaków zostało wyniesionych na ołtarze" - zaznaczył prezydencki minister.

Dodał, że "ksiądz kardynał przekazywał podziękowania na ręce pana prezydenta". "Mówił, że ta uroczystość była wzruszająca i że bardzo ją przeżył" - podkreślił Kwiatkowski.

Poinformował, że rozmowa dotyczyła też procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych, które dzieją się w Kongregacji kierowanej przez księdza kardynała.

W ocenie Kwiatkowskiego, było to "bardzo ciepłe i miłe spotkanie".

W spotkaniu uczestniczyła również szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz Elżbietę Różę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Uroczystości beatyfikacyjne kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej z udziałem najwyższych władz państwowych - prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu - odbyły się w niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który wygłosił homilię.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
12°C Poniedziałek
dzień
12°C Poniedziałek
wieczór
11°C Wtorek
noc
7°C Wtorek
rano
wiecej »