Senatorowie w obronie chrześcijan

Senatorowie będą się domagać od najwyższych władz w Polsce zaangażowania się w działania w obronie prześladowanych chrześcijan w różnych częściach świata. Projekt uchwały w tej sprawie został skierowany do marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Pod dokumentem podpisało się 41 senatorów.

Senatorowie podkreślają, że w różnych częściach świata, w ostatnim czasie nasiliły się tragiczne w skutkach akty nietolerancji wobec chrześcijan. Przypominają również, że Benedykt XVI w orędziu na tegoroczny Światowy Dzień Pokoju zwrócił uwagę na prześladowania chrześcijan w Azji, w Afryce, na Bliskim Wschodzie, a także w Ziemi Świętej. Wyraził również nadzieję, że „w Europie, zostanie wyeliminowana wrogość i uprzedzenia do chrześcijan, zrodzone z tego, że pragną oni przeżywać swe życie w sposób zgodny z wartościami i zasadami zawartymi w Ewangelii”.

Dlatego też Senat zwraca się do Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów, Ministra Spraw Zagranicznych o podjęcie działań w odpowiedzi na prośbę Ojca Świętego. – Działania dyplomatyczne organizujące głos innych krajów, zwłaszcza naszych najbliższych sąsiadów, każdy gest solidarności z prześladowanymi, zyskają pełne poparcie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Wyrażając solidarność z wszystkimi chrześcijanami prześladowanymi w każdym miejscu na świecie, Senat Rzeczypospolitej Polskiej apeluje do parlamentów innych państw o zachęcanie rządów do czynienia co możliwe, dla ograniczania dziejącego się zła – czytamy w projekcie uchwały.

Senator Kazimierz Jaworski podkreśla, że chrześcijanie w bardzo wielu miejscach na świecie podlegają prześladowaniom i nie mogą liczyć na opiekę swych władz państwowych. – Naszym obowiązkiem wynikającym z dziedzictwa cywilizacyjnego, w skład którego wchodzi przekonanie, iż przyrodzone prawo człowieka to m.in. prawo do wolności religijnej, jest zabranie głosu i podjęcie stosownych działań. Kroki dyplomatyczne i pomoc humanitarna są środkami, które Polska jako kraj tradycji tolerancji religijnej i świadek wielu nieszczęść wieku XX, powinna podjąć dla spełnienia obowiązku własnego i dania przykładu innym. Senat RP chce zachęcać i wspierać w tym zakresie władze wykonawcze, czego wyrazem jest niniejsza uchwała – podkreślił senator Jaworski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 1 2 3 4 5 6
15°C Czwartek
wieczór
11°C Piątek
noc
8°C Piątek
rano
11°C Piątek
dzień
wiecej »