Nowy szef tureckiego Urzędu ds. Religii (Diyanet Isleri Baskanli - DIB) Mehmet Görmez, opowiada się za wolnością wyznania dla wszystkich wspólnot religijnych w Turcji.
Jak poinformowała anglojęzyczna gazeta „Today's Zaman” z 19 stycznia, Görmrz miał oświadczyć, że wolność wyznania jest jednym z najważniejszych praw człowieka, a myśl, że ludzie – obojętnie jakiej religii – napotykają na przeszkody w wyznawaniu swojej wiary, jest dla niego „nieznośna”.
Jednocześnie Görmez poinformował, że spotkał się już z przedstawicielami Kościoła prawosławnego, zasięgając informacji o jego problemach. Nowy szef Urzędu ds. Religii oznajmił ponadto, że umacnia on swoje kontakty zagraniczne i zamierza otoczyć troską muzułmanów na całym świecie, nie tylko w Turcji. Przypomniał, że kierowanemu przezeń urzędowi podlega islam sunnicki w Turcji, kontrolując wszystkie meczety w kraju.
Krytycy zarzucają państwu tureckiemu, że poprzez urząd ds. religii chce kontrolować islam, utrzymując, że jest to atak na swobodę wyznania. Ten urząd państwowy administruje wszystkimi meczetami w kraju i zatrudnia ok. 100 tys. duchownych.
Rozmowa z bp. Józefem Wróblem, przewodniczącym Zespołu KEP ds. Bioetycznych.
Do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie.
Nowela znosi wymóg rejonizacji i posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej.
Zakażenie potwierdzono u kolejnych 12 762 osób. Zmarło 694 chorych z COVID-19.
Spodziewa się na koniec maja dziennego przyrostu zakażeń na poziomie 2-3 tys.
"Hiszpania zamienia się w kraj, gdzie prześladuje się wiarę i rodzinę".
Rząd zapowiada, że do 9 maja każdy, kto skończył 18 lat, otrzyma e-skierowanie.