Sytuacja dotycząca pandemii COVID-19 na świecie w dalszym ciągu jest trudna i dynamiczna; ma to związek m.in. z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa Omikron; z tego powodu apel MSZ o unikanie podróży w dalszym ciągu pozostaje aktualny - podkreśla resort spraw zagranicznych.
"Sytuacja dot. pandemii COVID-19 na świecie w dalszym ciągu jest trudna i dynamiczna. Ma to związek m.in. z pojawieniem się nowego wariantu Omikron. W ostatnich dniach wiele państw wstrzymało loty z wybranych obszarów, zupełnie zamknęło ruch lotniczy lub wprowadziło dodatkowe restrykcje w codziennym funkcjonowaniu. Z tego powodu apel MSZ o unikanie podróży w dalszym ciągu pozostaje aktualny" - czytamy we wtorkowym komunikacie resortu dyplomacji.
"Pamiętaj, że nowe informacje oraz obostrzenia często pojawiają się z dnia na dzień i mogą zmienić się w trakcie Twojego pobytu za granicą. Jeśli rozważasz decyzję o wyjeździe, pamiętaj, że mogą wystąpić problemy z powrotem do kraju, np. odwołane loty, dodatkowe koszty związane ze zmianą terminu i trasy powrotu, konieczność poddania się testom lub kwarantannie" - apeluje MSZ.
Resort przypomina jednocześnie, że informacje na temat sytuacji epidemicznej we wszystkich państwach świata znajdziesz w sekcji Informacje dla Podróżujących na stronie internetowej MSZ. Te same informacje są dostępne również w aplikacji mobilnej Polak za granicą. Najważniejsze komunikaty dotyczące zmian w obostrzeniach publikowane są na bieżąco na profilu @PolakZaGranica na Twitterze.
Szczegółowe informacje dotyczące państwa, do którego się wybiera się podróżny, można sprawdzić również na stronie internetowej i w mediach społecznościowych właściwej placówki RP.
Informacje dotyczące kwarantanny i testów dla wjeżdżających do Polski dostępne są na stronie Straży Granicznej i KPRM.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.