Katedra powstała na terenie podarowanym w 2013 r. Kościołowi przez monarchę.
10 grudnias we podwoje otworzy katolicka katedra w Bahrajnie. Nosi ona wezwanie Matki Bożej Arabskiej. Jest siedzibą wikariusza apostolskiego Arabii Północnej. Na 9 grudnia zaplanowano inaugurację świątyni przez króla Hamada. Dzień później jej poświęcenia dokona kard. Luis Tagle, prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów.
Katedra powstała na terenie podarowanym w 2013 r. Kościołowi przez monarchę. Kamień węgielny wmurowano w 2018 r. Świątynię, która pomieści 2300 wiernych, wzniesiono w Awali, w środkowej części kraju, 20 km od stołecznej Manamy. Oprócz miejsca kultu, powstały tam także: kuria biskupia, dom dla gości oraz ośrodek formacji duszpasterskiej.
Liczbę katolików w Królestwie Bahrajnu oblicza się na około 100 tys. Choć oficjalną religią jest tam islam i obowiązuje prawo szariatu, to Kościół cieszy się wolnością wyznania.
Wikariat apostolski Arabii Północnej zajmuje powierzchnię prawie 2,2 mln km kw. i obejmuje Kuwejt, Bahrajn, Katar i Arabię Saudyjską. Zarówno w Katarze jak i w Kuwejcie jest po około 300 tys. katolików, a w Arabii Saudyjskiej 1,5 miliona. Katolicy, w tym również 60 księży wikariatu, są cudzoziemcami.
Tak wynika z sondażu SW Research wykonanego na zlecenie "Wprost".
Przedstawienia odbywały się kilka razy w tygodniu, w późnych godzinach wieczornych.
W starożytnym mieście Ptolemais na wybrzeżu Morza Śródziemnego.