Antychrześcijańska poprawność

Nie ustają wyrazy ubolewania po rezygnacji przez unijnych ministrów spraw zagranicznych ze wspólnej deklaracji w obronie chrześcijan. „Unia Europejska musi uznać rzeczywistość prześladowań chrześcijan w dzisiejszym świecie a nie uciekać od tego problemu” – stwierdziła przedstawicielka organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Kierująca brytyjskim oddziałem Neville Kyrke-Smith przyznała, że z niepokojem przyjęła brak porozumienia. W jej przekonaniu po raz kolejny trudnością okazała się poprawność polityczna, która skasowała w tekście deklaracji wszelkie odniesienia do chrześcijaństwa. Według danych, którymi dysponuje Pomoc Kościołowi w Potrzebie, sytuacja chrześcijan w ostatnim półroczu znacznie się pogorszyła.

Przypomnijmy, że niedoszła unijna deklaracja w obronie prześladowanych chrześcijan jest kolejną inicjatywą, która w imię poprawności politycznej dyskryminuje wyznawców Chrystusa. Niedawno wydany unijny kalendarz dla gimnazjalistów pomijał wszystkie święta chrześcijańskie, natomiast nie zapominał o muzułmańskich czy żydowskich. Publikacja zachęcała zarazem uczniów do obchodzenia walentynek czy Halloween. Komisja Europejska stwierdziła, że kalendarz ma służyć poprawie świadomości międzykulturowej młodych ludzi i nie może zawierać informacji o świętach religijnych wszystkich religii. Unijni urzędnicy nie przejęli się zanadto faktem, że 90 proc. mieszkańców Unii to chrześcijanie. Za ponad 3 mln egzemplarzy kalendarza zapłacili podatnicy Wspólnoty Europejskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  0°C Środa
  rano
  1°C Środa
  dzień
  2°C Środa
  wieczór
  -1°C Czwartek
  noc
  wiecej »