Chrześcijanie i muzułmanie powinni opuścić Indie – takie wezwanie skierowali hinduistyczni przywódcy podczas uroczystości religijnych w stanie Madhya Pradeś.
Inicjatorem działań na rzecz exodusu chrześcijan i muzułmanów z Indii jest Swami Hariharanandji Maharaj, jeden z przywódców hinduistycznych. W jego wystąpieniu pojawiło się wiele antychrześcijańskich akcentów. Wyznawcy Chrystusa zostali określeni mianem „robactwa, które przybyło do Indii dwa tysiące lat temu i rozpleniło się w kraju”. Swoje przemówienie duchowny skierował do dwóch milionów fundamentalistów hinduistycznych zebranych na religijnym zgromadzeniu w indyjskim stanie Madhya Pradeś. Plakat witający przybywających na to święto hinduistów także zawierał treści skierowane przeciw chrześcijaństwu i islamowi.
Organizatorami świętowania w dystrykcie Mandla w Madhya Pradeś są skrajne organizacje hinduistyczne, które zastraszają ludność chrześcijańską mieszkającą w tym rejonie. Według opinii ekspertów działalność ekstremistów wpływa negatywnie na wolność religijną w stanie Madhya Pradeś.
Dystrykt, w którym trwa zgromadzenie fundamentalistów, to rejon zdominowany przez ludność plemienną, która nie wyznawała nigdy hinduizmu. Jej wyznaniem były religie animistyczne i szamańskie. Dlatego przechodzenie tej ludności na chrześcijaństwo nie jest porzucaniem hinduizmu. Ludność plemienna to najstarsi mieszkańcy subkontynentu indyjskiego.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.