Natalia Czerwonka, Magdalena Czyszczoń i Marek Kania są wśród pięciu osób z reprezentacji Polski, które zostały już zwolnione z izolacji. Pozostaje w niej Natalia Maliszewska - poinformował PKOl.
Razem z trójką panczenistów wypuszczeni z hotelu izolacyjnego zostali już także członek sztabu Arkadiusz Skoneczny i szef misji medycznej Hubert Krysztofiak. Czerwonka, Czyszczoń i Skoneczny są już w wiosce olimpijskiej.
"Kania i Krysztofiak są w drodze" - podał na Twitterze PKOl.
Większa części ekipy przyleciała do stolicy Chin przyleciała 27 stycznia. Dzień później pojawiła się informacja o pozytywnych wynikach testów na obecność koronawirusa u Czerwonki, Czyszczoń i Kani, a po kolejnych dwóch dniach dołączyła do nich rywalizująca w short tracku Maliszewska. Po pewnym czasie poszczególni zawodnicy otrzymywali na przemian negatywne i pozytywne wyniki w kolejnych badaniach. Ostatecznie wymagane dwa z rzędu negatywne rezultaty otrzymali Czerwonka, Czyszczoń i Kania.
Nie udało się to w przypadku Maliszewskiej i kilka godzin wcześniej w piątek krajowy komitet poinformował, że po kolejnym pozytywnym wyniku nie wystartuje ona w Pekinie w wyścigu na 500 m. 26-letnia zawodniczka Juvenii Białystok była wskazywana jako jedna z faworytek olimpijskiej rywalizacji na tym dystansie, w którym rywalizacja zaczyna się w sobotę.
Maliszewska była jedną z największych nadziei reprezentacji Polski na medal tegorocznych igrzysk. Na dystansie 500 m jest m.in. zdobywczynią Pucharu Świata (2018/19), srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019). W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie, była druga w Nagoi, a łącznie uplasowała się na trzeciej pozycji.
W piątek 11 lutego rozpoczną się zmagania na dystansie 1000 m, na którym też dwukrotnie stanęła na podium zawodów Pucharu Świata.
... ocenił węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto.
Wcześniej delegacja protestujących przekazała swoje postulaty wobec KE.
Każdy z nich otrzymał wynagrodzenie 210 razy większe niż przeciętnie zarabiający pracownik.
Z powodu trwających w nich konfliktów zbrojnych, terroryzmu i przestępczości.