Od jakiegoś czasu w przestrzeni medialnej istnieje kanał YouTube "abp Grzegorz Ryś official", na którym bez zgody, wiedzy i aprobaty metropolity łódzkiego publikowane są jego wystąpienia, jego wizerunek oraz adres mailowy, który mylnie sugeruje, że jego odbiorcą jest abp Ryś.
W związku z tym kanclerz kurii ks. dr Zbigniew Tracz już po raz kolejny zwraca się w imieniu abp Rysia do właściciela kanału z oczekiwaniem zaprzestania działalności, która mylnie wskazuje na metropolitę łódzkiego jako właściciela kanału. Jeśli prośby nie zostaną spełnione, zostaną podjęte stosowne kroki prawne.
Poniżej publikujemy treść listu:
Wielce Szanowny Panie,
zwracam się do Pana w imieniu ks. abp Grzegorza Rysia.
Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś nie reagował jak do tej pory na Pańską działalność obejmującą publikację jego tekstów, kazań, zakładając iż podejmuje Pan te działania w dobrej wierze i że może ona przynosić dobre owoce.
Jednakże, pojawienie się w przestrzeni publicznej Pańskiej zapowiedzi publikacji cyklu filmów zawierających odpowiedzi arcybiskupa Grzegorza Rysia na pytania odbiorów Pańskiego kanału YouTube i tam kierowane, nie pozwalają na brak reakcji.
Po pierwsze, tego typu działanie tworzy mylne wyobrażenia u odbiorców, iż pytający kierują swoje pytania do biskupa. Po drugie dlatego, że arcybiskup nie będzie miał żadnego wpływu na formułowane przez Pana odpowiedzi.
Mając powyższe argumenty na uwadze, oczekuję od Pana rezygnacji z produkcji tego cyklu, zmiany nazwy kanału YouTube "Abp Grzegorz Ryś official", która wprowadza odbiorców w błąd i sugeruje, iż Pan reprezentuje arcybiskupa, do czego w żaden sposób nie jest Pan upoważniony oraz likwidacji adresu mailowego, który sugeruje, iż jest on adresem mailowym arcybiskupa Grzegorza Rysia.
Jeśli nie zastosuje się Pan do powyższych próśb i oczekiwań, nie pozostawi Pan nam wyboru i będziemy zmuszeni poszukać rozwiązania na drodze stosownych kroków prawnych.
Z poważaniem
ks. Zbigniew Tracz
Kanclerz Kurii
9 marca 2022 roku
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.