Rzym: Podwyżki zgodne z prawem

Znaczne podniesienie cen noclegów w hotelach w Rzymie w dniach uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II jest "zgodne z obowiązującym prawem", ale trzeba te przepisy zmienić - ocenił we wtorek wiceburmistrz Wiecznego Miasta Mauro Cutrufo.

Wyjaśnił, że obecne przepisy zobowiązują hotelarzy, by w październiku każdego roku informowali władze miejskie o rozpiętości obowiązujących u nich cen, od najniższych do najwyższych, głównie w zależności od sezonu i terminu. Ceny zapowiadane na przełom kwietnia i maja mieszczą się w tych widełkach.

"Taka jest norma prawna i na tym polega paradoks. Musimy moim zdaniem zmienić to prawo, ale pamiętajmy też, że panuje wolny rynek" - ocenił wiceburmistrz w związku z falą artykułów prasowych o masowym zjawisku podnoszenia przed 1 maja cen w hotelach o dwa czy nawet cztery razy.

Komentarz ten pojawił się dwa dni po tym, jak władze stołecznego regionu Lacjum nie wykluczyły, że rzymscy hotelarze mogą zostać ukarani za nieuczciwe i niczym nieuzasadnione podniesienie cen w związku z napływem pielgrzymów na beatyfikację Jana Pawła II. Na czwartek region wezwał przedstawicieli branży hotelarskiej i operatorów turystycznych na rozmowy.

Przewodniczący komisji do spraw turystyki w Lacjum Giancarlo Miele powiedział, celem działań regionalnych władz jest natychmiastowe zaostrzenie obowiązujących sankcji, przewidywanych za nieuczciwe podnoszenie cen, by można było je zastosować w tym przypadku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  24°C Czwartek
  dzień
  25°C Czwartek
  wieczór
  23°C Piątek
  noc
  19°C Piątek
  rano
  wiecej »