Prezydent Bronisław Komorowski stoi na stanowisku, że wybory dwudniowe są zgodne z konstytucją - powiedziała po piątkowym spotkaniu z przedstawicielami organizacji pozarządowych dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Joanna Trzaska-Wieczorek.
W piątek w Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych, w tym z organizatorami kampanii profrekwencyjnych.
"Pan prezydent stoi na stanowisku, że nie ma żadnych przeszkód natury konstytucyjnej, jeśli chodzi o organizację dwudniowych wyborów. Niemniej jednak bardzo ważną sprawą jest sprawdzenie, na ile te dwudniowe wybory podniosą frekwencję wyborczą" - podkreśliła podczas spotkania z dziennikarzami Trzaska-Wieczorek.
Do zarządzenia dwudniowych wyborów parlamentarnych przekonywali prezydenta przedstawiciele organizacji pozarządowych. W późniejszych rozmowach z dziennikarzami argumentowali, że umożliwi to włączenie w proces głosowania osób, które nie mogą tego zrobić w niedzielę.
"Uważamy, że jeżeli jest taka możliwość, to warto - zwłaszcza po dobrym doświadczeniu referendum europejskiego - by wybory były dwudniowe" - powiedział dziennikarzom Przemysław Radwan ze stowarzyszenia Szkoła Liderów.
Msze żałobne za papieża Franciszka odbywają się w Watykanie codziennie do niedzieli.
Odbędą się one 2 i 3 maja w Zwierkach k. Zabłudowa (Podlaskie).
Według władz w Kijowie Ukraina posiada około 5 proc. światowych "zasobów surowców krytycznych".
Abp Zieliński jest, licząc od biskupa Jordana, 98. biskupem najstarszej diecezji w Polsce.
Równolegle Kinszasa negocjuje z USA umowę "minerały za bezpieczeństwo".
To sygnał dla Rosji, że USA są zobowiązane na rzecz pokoju opartego o wolną i suwerenną Ukrainę.
Budowniczy kościoła w Nowej Hucie, nękany przez władze, urząd bezpieczeństwa, milicję.
Od początku wojny zginęło już ponad 52,4 tys. Palestyńczyków.