Prawie co trzeci Polak popiera pomysł ułatwienia dostępu do broni palnej; odmiennego zdania jest blisko dwie trzecie badanych - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Z kolei, co druga osoba zapytana przez IBRiS uważa, że ułatwienie dostępu do broni palnej zmniejszy jej poczucie bezpieczeństwa.
Na pytanie "Czy popierasz pomysł ułatwienia dostępu do broni palnej w Polsce?" twierdząco odpowiedziało 29 procent ankietowanych (w tym 15 procent uznało że "zdecydowanie tak", a 14 procent - "raczej tak"). Przeciwko takiemu pomysłowi jest z kolei 65 procent pytanych przez IBRiS (32 procent udzieliło odpowiedzi "raczej nie", a 33 procent - "zdecydowanie nie"). Zdania w tej sprawie nie ma 6 procent ankietowanych.
Na pytanie "W jaki sposób ułatwienie dostępu do broni palnej w Polsce wpłynie na Twoje poczucie bezpieczeństwa?" aż 50 procent respondentów stwierdziło, że ulegnie ono zmniejszeniu (28 procent "zdecydowanie zmniejszy", a 22 procent - "raczej zmniejszy"). Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa deklaruje 20 procent przebadanych przez IBRiS (9 procent "zdecydowanie zwiększy", a 11 procent - "raczej zwiększy"). Dla 30 procent pytanych ułatwienie dostępu do broni palnej w Polsce nie wpłynie na zmianę poczucia bezpieczeństwa.
Sondaż IBRiS na zlecenie Radia ZET przeprowadzono w dniach 1-2 kwietnia 2022 roku metodą CATI na próbie 1100 osób.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.