Naukowiec stratowany przez słonia

To pierwszy taki przypadek na terenie Parku Kibale od ponad 50 lat - przyznają władze ugandyjskiego parku narodowego.

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę. Kolumbijski naukowiec pracujący dla amerykańskiego uniwersytetu został stratowany przez słonia w Parku Narodowym Kibale w zachodniej Ugandzie, potwierdziły w poniedziałek władze parków narodowych.

Sebastian Ramirez Amaya, był pracownikiem Arizona State University w Stanach Zjednoczonych. Na terenie parku, będącego obszarem badawczym, przebywał wraz z innym badaczem oraz przewodnikiem.

Do tragicznego wypadku doszło, kiedy naukowcy poszli przeprowadzić rutynowe badania w głębi lasu.

„Natknęli się na samotnego słonia, który ich zaatakował. Rozbiegli się w różnych kierunkach. Słoń pędził za Sebastianem i zadeptał go, co spowodowało jego śmierć” – podano w poniedziałek w oświadczeniu parków narodowych w Ugandzie.

„Nie doświadczyliśmy takiego incydentu w ciągu ostatnich 50 lat badań nad leśnictwem w Parku Narodowym Kibale” – dodano.

Śmierć kolumbijskiego naukowca jest teraz drugim śmiertelnym przypadkiem zgłoszonym w parkach narodowych Ugandy w 2022 roku.

Pod koniec stycznia saudyjski turysta został zabity przez słonia podczas safari w Murchison Falls Park po tym, jak opuścił pojazd, którym podróżował z przyjaciółmi.

Po tym incydencie, zarząd ugandyjskich parków narodowych, informował w styczniu opinię publiczną, aby nie narażano się na niebezpieczeństwo podczas przejazdów przez wytyczone obszary.

„Bezpieczeństwo ludzi w naszych chronionych obszarach pozostaje dla nas najważniejsze. Dlatego apelujemy do społeczeństwa, zwłaszcza osób przejeżdżających przez obszary chronione, aby podjęły środki ostrożności i unikały narażania się na niebezpieczeństwo” – napisano w oświadczeniu Uganda Wildlife Authority na początku tego roku.

Uganda Wildlife Authority Kibale National Park | Uganda
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
15°C Sobota
dzień
15°C Sobota
wieczór
13°C Niedziela
noc
10°C Niedziela
rano
wiecej »