Spotkanie dyrektorów szkół katolickich trwa na Jasnej Górze. W dwudniowej konferencji mającej charakter szkoleniowo-formacyjny udział biorą przedstawiciele placówek katolickich różnego szczebla. Wśród tematów podjęte zostaną zagadnienia dotyczące licznych zmian ustawowych w polskim szkolnictwie.
Jak powiedziała s. Maksymiliana Wojnar z zarządu Rady Szkół Katolickich, obrady zdominuje omówienie kolejnego etapu reform proponowanych i już wprowadzanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: „Program jest poświęcony odnalezieniu się w tych niezliczonych zmianach, które nam resort edukacji funduje. Wszystkie zmiany mogłyby być wprowadzone, niektóre rzeczy są dobre, ale nie tak masowo, jak to jest robione; stwarza to niesamowity bałagan”.
Z wielkim niepokojem przedstawiciele szkół katolickich patrzą na proponowane zmiany w edukacji, bo w gąszczu przepisów i ustaw zginął człowiek: „Oświata jest niestety w bardzo głębokim kryzysie, przede wszystkim dlatego, że nie liczy się człowiek. Szkoła wymaga spokoju, opieki nad dzieckiem, zapewnienia bezpiecznych warunków wychowania i nauczania. To w tej chwili nie tylko jest mocno zagrożone, ale zagrożenie to staje się faktem”.
Przedstawiciele placówek katolickich, których w kraju jest ok. pół tysiąca, zapewniają jednak, że nie ustaną w trosce o polską szkołę i kształtowanie programów edukacyjnych z uwzględnieniem integralnego rozwoju człowieka.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.