W niedzielę 15 maja w Warszawie odbędzie się „Procesja Różańcowa za Polskę”. Organizatorzy zapraszają do wspólnej modlitwy za Ojczyznę i wynagradzania za grzechy przeciwko życiu.
Procesja, która przejdzie przez centrum miasta, rozpocznie się w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli.
Warszawska Procesja Różańcowa za Polskę to kolejna odsłona tej wyjątkowej formy modlitwy w intencji Ojczyzny. Podczas procesji uczestnicy – jak podają organizatorzy – będą również wynagradzać Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Matki Bożej za grzechy przeciwko życiu. Organizatorzy wskazują, że tegoroczna procesja ulicami stolicy będzie miała szczególny wymiar, bowiem odbędzie się 15 maja – pomiędzy świętem Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy, a świętem św. Andrzeja Boboli.
Wydarzenie rozpocznie się w najbliższą niedzielę punktualnie o godz. 15:00 tuż przed Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej 61. Procesja Różańcowa przejdzie m.in. przez centrum miasta i dojdzie aż na Plac Zamkowy. Natomiast o 17:30 w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Starym Mieście odbędzie się dziękczynna Msza święta. O szczegółach wydarzenia można przeczytać na stronie rozanieczazyciem.pl.
– Procesja Różańcowa za Polskę to wydarzenie bez precedensu, które ma na celu zwrócenie uwagi na bardzo ważne sprawy. Przede wszystkim chodzi o konieczność zadośćuczynienia za grzechy przeciwko życiu. Aborcja jest dziś w Polsce i na świecie promowana i nazywana „zwykłym zabiegiem”. Coraz popularniejsza jest również bardzo niebezpieczna aborcja farmakologiczna. W tej sytuacji jako katolicy chcemy modlić się w intencji ustania tej „pandemii aborcji” – mówi Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.
Dodaje, że dla Polski to także szczególny czas, bowiem za naszą wschodnią granicą trwa wojna, a sytuacja w Europie nie jest stabilna. – Chcemy modlić się również o Polskę, dlatego obieramy sobie za patrona św. Andrzeja Bobolę, którego relikwie będą niesione w procesji – wskazuje Ozdoba.
Organizatorem wydarzenia są wspólnoty oraz organizacje katolickie i pro-life, wspólnie zgromadzeni pod nazwą Zjednoczeni 2022. Lista wszystkich zaangażowanych w to dzieło organizacji znajduje się na stronie rozanieczazyciem.pl.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.