Na Downing Street przygotowywane jest oświadczenie o rezygnacji premiera Borisa Johnsona, choć nie wiadomo jeszcze, czy i kiedy zostanie ono przez niego odczytane - podała w czwartek stacja Sky News.
Według niej, na Downing Street narastają podziały w kwestii tego, czy Johnson powinien podać się do dymisji, czy też próbować dalej walczyć, co wczoraj sam zapowiadał.
Tymczasem w czwartek rano rezygnację złożył minister ds. Irlandii Północnej Brandon Lewis. Jest on czwartym ministrem ze ścisłego gabinetu Johnsona, który zrezygnował w ciągu ostatnich dwóch dni, a dodatkowo jeden - minister ds. wyrównywania szans, budownictwa i społeczności lokalnych Michael Gove - został w środę wieczorem zdymisjonowany przez premiera.
W dalszym ciągu nie ustaje fala rezygnacji posłów, którzy zajmują niższe stanowiska rządowe - wiceministrów i parlamentarnych podsekretarzy stanu. Wraz ze wspomnianymi już czterema ministrami, liczba złożonych rezygnacji od późnego popołudnia we wtorek sięga obecnie 53. Rozpoczęli ją ministrowie zdrowia Sajid Javid i finansów Rishi Sunak.
Fala rezygnacji rozpoczęła się po tym, jak Downing Street przyznało, że Johnson od 2019 roku wiedział o zarzutach wobec posła Chrisa Pinchera, dotyczących jego niewłaściwego zachowania seksualnego, a mimo to powołał go w lutym tego roku na stanowisko zastępcy whipa, czyli osoby pilnującej dyscypliny w klubie poselskim.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.