W obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy przeprowadzono w piątek wymianę jeńców pomiędzy stroną ukraińską i rosyjską - podał ukraiński sztab koordynacyjny. "14 obrońców ukraińskich wróciło do domu" - ogłosił sztab.
Żołnierze trafili do niewoli rosyjskiej wiosną br. Wśród uwolnionych w piątek jest oficer i lekarz wojskowy - podał sztab w oświadczeniu opublikowanym na serwisie Telegram. (https://t.me/Koord_shtab/94).
Poprzedni raz o wymianie jeńców strona ukraińska informowała pod koniec czerwca br. 18 sierpnia wiceszef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) Andrij Jusow powiedział, że liczba Rosjan wziętych do niewoli jest wystarczająca, by przeprowadzać z Rosją wymiany jeńców. Nie podał przy tym żadnej liczby.
Przedstawiciele Ukrainy oceniali jednak, że Moskwa nie jest zainteresowana doprowadzeniem do uwolnienia niektórych grup swoich wojskowych. Taki brak zainteresowania przejawia ona wobec wojskowych z azjatyckich regionów Federacji Rosyjskiej (republiki Buriacji, Dalekiego Wschodu) i z terenów Donbasu kontrolowanych przez prorosyjskich separatystów - mówili przedstawiciele Kijowa.
11 lipca ukraiński rzecznik do spraw osób zaginionych w szczególnych okolicznościach Ołeh Kotenko informował, że ponad 7 tysięcy członków ukraińskich struktur militarnych uważa się za zaginionych bez wieści.
Pod koniec lipca zginęło kilkudziesięciu żołnierzy ukraińskich znajdujących się w niewoli rosyjskiej, przetrzymywanych w obozie w Ołeniwce, na terenach kontrolowanych przez separatystów. W obozie doszło do wybuchu, za którym według armii ukraińskiej stały wojska rosyjskie. W tej grupie jeńców znajdowali się m.in. ukraińscy żołnierze walczący wiosną w zakładach metalurgicznych Azowstal w Mariupolu.
Aktualizujemy na bieżąco: Nasza relacja z wojny na Ukrainie
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.