Jako wicepostulator prowincji bernardynów przygotowywał m.in. procesy kanonizacyjne św. Jana z Dukli i św. Szymona z Lipnicy.
W infirmerii św. Szymona w Kalwarii Zebrzydowskiej zmarł 7 stycznia w 87. roku życia o. Wiesław Murawiec OFM, doktor habilitowany historii Kościoła, emerytowany profesor UPJPII w Krakowie i WSD w Kalwarii Zebrzydowskiej.
Wiesław Franciszek Murawiec urodził się 27 października 1935 r. w Mokremlipiu k. Radecznicy jako syn Stanisława i Tekli z d. Wyłupek. W latach 1947-1950 uczęszczał do Prywatnego Gimnazjum OO. Bernardynów w Radecznicy. Do Zakonu Braci Mniejszych Prowincji Niepokalanego Poczęcia NMP wstąpił 28 października 1950 r. Pierwszą profesję złożył 29 października 1951 r., a profesję uroczystą 17 marca 1957 r. Święcenia prezbiteratu przyjął 3 maja 1959 r. z rąk ówczesnego biskupa pomocniczego archidiecezji krakowskiej Karola Wojtyły.
Po święceniach pracował w Leżajsku i Kole. Odbył studia specjalistyczne z historii Kościoła na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie oraz studia z duchowości na Prymasowskim Studium Życia Wewnętrznego. Tytuł doktora teologii na ATK uzyskał w 1972 roku.
W latach 1972-2010 był wykładowcą historii Kościoła w WSD w Krakowie i Kalwarii Zebrzydowskiej. W 1978 roku został rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pełnił funkcję przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Teologicznego.
Wykładał ponadto historię zakonów mendykanckich oraz wstęp do badań historycznych na ówczesnej Papieskiej Akademii Teologicznej. Był adiunktem przy katedrze Historii Nowożytnej na Wydziale Historii Kościoła PAT, dyrektorem Archiwum Prowincji, wicedyrektorem wydawnictwa „Calvarianum”, przewodniczącym Komisji Archiwalno-Bibliotecznej.
W 1991 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego na PAT i od tego samego roku pełnił funkcje prodziekana Wydziału Historii Kościoła PAT i kierownika Katedry Nauk Pomocniczych Historii i Archiwistyki. Rok później został docentem PAT.
Od 1993 do 2011 roku był wicepostulatorem prowincji, przygotowując procesy kanonizacyjne i beatyfikacyjne św. Jana z Dukli, św. Szymona z Lipnicy i bł. Władysława z Gielniowa oraz bł. A. Pankiewicza.
Był promotorem 39 magistrów i 1 doktora, autorem 4 recenzji prac doktorskich oraz ok. 20 magisterskich i licencjackich. W swoim dorobku naukowym ma ponad 400 publikacji (książek i artykułów).
W 2019 roku obchodził jubileusz 60-lecia życia kapłańskiego, a dwa lata później - 70-lecia życia zakonnego.
Przeżył 87 lat, w tym w zakonie 71 lat, w kapłaństwie 63 lata.
Pogrzeb o. Wiesława Murawca odbędzie się 9 stycznia w jego rodzinnej Radecznicy.
Ochrona budynku oddała w kierunku napastników strzały ostrzegawcze.
Zawsze mamy wsparcie ze strony Stolicy Apostolskiej - uważa ambasador Ukrainy przy Watykanie.
19 listopada wieczorem, biskupi rozpoczną swoje doroczne rekolekcje.
Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 15 listopada w Watykanie.
Minister obrony zatwierdził pobór do wojska 7 tys. ortodoksyjnych żydów.