W Rzeszowie zakończyła się V Europejska Konferencja „Rodzina poza granicami kraju”. Podczas dwudniowego spotkania reprezentanci rodzin emigracyjnych oraz ruchów i stowarzyszeń działających na rzecz rodziny zastanawiali się nad kondycją rodziny na obczyźnie, jej problemami i sposobami ich rozwiązania.
Jednym z problemów dotykających żyjących na emigracji są małżeństwa mieszane – zwraca uwagę delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji. „To jest rzeczywiście bardzo nowe wyzwanie i dla Polaków, i dla Kościołów miejscowych, w których my żyjemy. Dzisiaj w Europie sytuacja jest bardzo trudna. Mamy świadomość dużej liczba wyznawców innych religii w Europie. Jest słabe rozeznanie, co to znaczy w ogóle być w małżeństwie mieszanym, jak przeżywać te początkowe elementy ludzkiego zauroczenia, miłości. One potem jednak nie wytrzymują próby inności kulturowej, która niestety bardzo mocno się objawia, i z tym idącej także inności religijnej” – stwierdził bp Wojciech Polak.
Konferencji w Rzeszowie towarzyszyło hasło „Ocalić rodzinę, ocalić przyszłość”. Spotkanie wpisało się w obchody Dnia Świętości Życia i poprzedzającego go Narodowego Dnia Życia.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.