W Watykanie obraduje Komisja ds. Kościoła w Chinach. W spotkaniu biorą udział szefowie niektórych dykasterii Stolicy Apostolskiej oraz przedstawiciele chińskiego episkopatu i zakonów.
Podczas obecnej sesji rozważana jest sytuacja duszpasterska chińskich diecezji, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań, jakie napotyka ewangelizacja w aktualnych warunkach społecznych i kulturalnych. „Komisję chińską” w Watykanie powołał do istnienia Benedykt XVI cztery lata temu. Tegoroczne spotkanie ekspertów jest już czwartym z kolei.
Tymczasem z Państwa Środka dochodzą wiadomości o kolejnych prześladowaniach wyznawców Chrystusa. Policja aresztowała wczoraj 200 wiernych w stołecznej dzielnicy Haidian. Zatrzymani byli członkami tzw. Kościoła protestanckiego z Shouwang. Wspólnota ta nie jest uznawana przez komunistyczne władze i nie może działać legalnie. Modlących się wyrzucono z wynajętej przez nich restauracji wprost do podstawionych ciężarówek policyjnych. W operacji wzięły udział setki funkcjonariuszy. By wiadomość nie dotarła do mediów, na czas akcji wyłączono w dzielnicy sieci telefonii komórkowej.
Była to jedna z największych operacji antychrześcijańskich w ostatnich latach. Obserwatorzy chińskiej sceny politycznej podkreślają, że władze w Pekinie obawiają się powtórzenia wydarzeń z krajów Afryki Północnej i przeniesienia na kontynent azjatycki arabskiej wiosny ludów.
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.
W niektórych miejscach wciąż słychać odgłosy walk - poinformowała agencja AFP.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Kraje rozwijające się skrytykowały wynik szczytu, szefowa KE przyjęła go z zadowoleniem
Sejmik woj. śląskiego ustanowił 2025 r. Rokiem Tragedii Górnośląskiej.
Z dala od tłumów oblegających najbardziej znane zabytki i miejsca.