Dwaj synowie byłego prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka, Alaa i Gamal, zostali przywiezieni w środę rano do więzienia Tora w południowej części Kairu - poinformowały służby bezpieczeństwa. Wcześniej wydano nakaz aresztowania obu mężczyzn na 15 dni.
Obaj synowie byłego egipskiego przywódcy, obalonego w lutym w wyniku masowych demonstracji, zostali przewiezieni z Szarm el-Szejk, gdzie przebywali od czasu odsunięcia od władzy ich ojca.
Egipska prokuratura zdecydowała, że również 82-letni były prezydent Mubarak ma zostać aresztowany na dwa tygodnie, jednak przebywa on w szpitalu w Szarm el-Szejk, gdzie trafił we wtorek z powodu problemów kardiologicznych po przesłuchaniu.
Cała trójka była przesłuchiwana w ramach śledztwa w sprawie aktów przemocy w czasie antyrządowych manifestacji w styczniu i lutym, w których zginęło ponad 800 osób.
W więzieniu Tora znajduje się już kilku wysokich rangą przedstawicieli reżimu Mubaraka aresztowanych prewencyjnie w ramach toczących się przeciwko nim śledztw. Przebywa tam m.in. były premier kraju Ahmed Nazif, były przewodniczący Senatu i sekretarz generalny rządzącej dotychczas Partii Narodowo-Demokratycznej Safwat el-Szerif, a także były szef gabinetu prezydenta Zakaria Azmi.
Franciszek włączył się w dyskusję nad forsowaną przez prezydenta Macrona legalizacją eutanazji.
To najpoważniejsze walki wewnątrz Syrii od 2020 r. Zginęło w nich już ponad 250 osób.
W odpowiedzi władze w Seulu poderwały myśliwce i złożyły protest dyplomatyczny.
O spowodowanie uszkodzeń podejrzana jest załoga chińskiego statku Yi Peng 3.
Program stoi w sprzeczności z zasadami ochrony małoletnich obowiązującymi w mediach.
Seria takich rakiet ma mieć moc uderzeniow zblliżoną do pocisków jądrowych.
Przewodniczący partii Razem Adrian Zandberg o dodatkowej handlowej niedzieli w grudniu.
Załoga chińskiego statku Yi Peng 3 podejrzana jest o celowe przecięcie kabli telekomunikacyjnych.