Filipiński metropolita sprzeciwia się pochowaniu dyktatora na Cmentarzu Bohaterów na przedmieściach Manili.
Filipiński arcybiskup nie chce, by rządzący po dyktatorsku były prezydent Ferdinand Marcos został pochowany na Cmentarzu Bohaterów na przedmieściach Manili.
Propozycję taką zgłosił filipiński parlament. Metropolita Cagayan de Oro, abp Antonio Ledesma oświadczył, że wielu Filipińczyków nie pozwoli na realizację tego pomysłu.
„Jako obywatel Filipin jestem przeciw. Wiemy o masowym łamaniu praw człowieka za rządów Marcosa” – stwierdził hierarcha.
Według niego, prawodawcy powinni najpierw ustalić, jaka jest wola ludu, zanim zaczną podejmować decyzje w tej sprawie. Szczególnie należy wziąć pod uwagę uczucia ofiar łamania praw człowieka. Osoby te są przeciwne pochówkowi Marcosa na Cmentarzu Bohaterów (Libingan ng mga Bayani).
Marcos rządził krajem przez ponad 20 lat: od 1966 do 1986 r. Do jego obalenia przyczyniła się „różańcowa rewolucja” – pokojowe, masowe demonstracje w Manili, w czasie których na wezwanie kard. Jaime Sina odmawiano różaniec.
Ciało zmarłego w 1989 r. na Hawajach dyktatora od 1993 r. znajduje się w chłodzonej, szklanej trumnie w mauzoleum w mieście Batac w prowincji Ilocos Norte na północy wyspy Luzon. Gubernatorem tej prowincji jest najstarsza córka byłego prezydenta, Imee Marcos.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.