Za systemy wodociągowe w Polsce odpowiadają samorządy, natomiast rząd odpowiada za nadzór nad inspekcją sanitarną, która kontroluje samorządy - powiedział w czwartek w Programie III PR rzecznik rządu Piotr Mller pytany, czy rząd podejmie nadzwyczajne działania w związki z zakażeniami legionellą.
Rzecznik rządu pytany w Programie III Polskiego Radia, czy rząd podejmie jakieś nadzwyczajne działania ws. przypadków zakażeń legionellą, podkreślił, że za systemy wodociągowe w Polsce odpowiadają samorządy.
"My jako rząd odpowiadamy za nadzór nad Głównym Inspektoratem Sanitarnym i powiatowymi inspektoratami i one kontrolują samorządy w tej chwili. Nadzorujemy to i teraz właściwe wytyczne i kary, jeśli będzie to konieczne, będziemy nakładać na podmioty, które nie spełniły wymogów" - powiedział Mller.
W środę rzeszowski sanepid poinformował, że zmarło 16 osób z potwierdzoną bakterią Legionella, a liczba chorych na legionellozę na Podkarpaciu zwiększyła się do 155. Wszyscy pacjenci hospitalizowani są w szpitalach na terenie Rzeszowa, powiatu rzeszowskiego, Dębicy, Przemyśla, Kolbuszowej, Łańcuta, Sędziszowa Małopolskiego, Jasła i Lublina.
Źródło zakażenia nadal nie jest znane. Wiadomo natomiast, że legionella występuje w wodzie i rozmnaża się w temperaturze 20-50 stopni Celsjusza.
Przypadki zakażeń bakterią odnotowano też w innych województwach.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.