Do Krakowa dotarła płyta z grobu Jana Pawła II

Do Krakowa dotarła już płyta z watykańskiego grobu Jana Pawła II. W piątek zostanie ona przewieziona do nowo wybudowanego kościoła w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie-Łagiewnikach.

Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach bp Jan Zając poinformował PAP w środę, żę o przywiezieniu płyty nagrobnej wie od kierowców, którzy przewozili ją samochodem z Watykanu.

"Kierowcy mówią, że przyjechali, ale jeszcze płyty nie widziałem" - zaznaczył bp Zając. Dodał, że płyta z grobu Ojca Świętego będzie teraz czekać na powrót z Watykanu metropolity krakowskiego kard. Stanisława Dziwisza.

Dyrektor Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" ks. Jan Kabziński powiedział PAP, że płyta w najbliższy piątek trafi do łagiewnickiego centrum.

Płyta pochodzi z grobu Jana Pawła II w Grotach Watykańskich. Nowy grób błogosławionego Jana Pawła II znajduje się w Kaplicy Świętego Sebastiana w bazylice watykańskiej. Trumna ze szczątkami papieża została tam złożona w poniedziałek wieczorem.

Uroczystości związane ze złożeniem relikwii błogosławionego Jana Pawła II zaplanowano w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" na 11 czerwca. Znajdzie się tam relikwiarz w kształcie monstrancji z ampułką z krwią papieża.

Położone na terenie tzw. Białych Mórz, terenie poprzemysłowym po dawnych Zakładach Sodowych Solvay, gdzie podczas okupacji pracował Karol Wojtyła, Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" ma służyć utrwalaniu pamięci o papieżu i promocji jego dziedzictwa. Zostało powołane 2 stycznia 2006 r. W ramach Centrum mają powstać m.in.: kościół, Instytut Jana Pawła II, multimedialne muzeum, Centrum Szkolenia Wolontariatu i sale konferencyjne.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Wtorek
  dzień
  18°C Wtorek
  wieczór
  14°C Środa
  noc
  9°C Środa
  rano
  wiecej »