800 lat temu, w grudniu 1223 roku, św. Franciszek wybudował pierwszą w historii bożonarodzeniową stajenkę. Powstała ona w niewielkiej włoskiej miejscowości o nazwie Greccio. Franciszek pragnął "przynajmniej jeden jedyny raz ujrzeć na własne oczy narodziny Bożej Dzieciny". 25 grudnia z różnych stron przybyło do Greccio wielu braci oraz okoliczni mieszkańcy. Zobaczyli ustawiony żłób z sianem, obok którego stały wół i osioł. Kapłan odprawił na żłobie Eucharystię, ukazując związek między wcieleniem Syna Bożego a Eucharystią.
W Greccio nie było żadnych figurek – stajenka została stworzona przez tych, którzy tam byli obecni. Do wydarzeń, które miały miejsce 800 lat temu w Greccio, nawiązują materiały duszpasterskie, które redakcje „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” oraz wydawnictwo Serafin proponują na tegoroczne Roraty. W czasie kazań przedstawiana będzie postać budowniczego stajenki, czyli św. Franciszka, i najważniejsze epizody z jego życia. Dzieci, zbierając obrazki przedstawiające wydarzenia z życia Biedaczyny z Asyżu i umieszczając je na specjalnej „budowlanej” planszy, przez cały Adwent będą budowały w swoich sercach stajenkę dla Jezusa. Skorzystają z rad i wskazówek udzielanych przez św. Franciszka, podobnie jak robotnicy, stawiając jakąś budowlę, korzystają z projektu stworzonego przez architekta. A pod koniec Adwentu do wybudowanej przez siebie stajenki wprowadzą Lokatorów: Józefa, Maryję i nowo narodzonego Jezusa.
Jak co roku towarzyszyć nam będzie specjalnie na tę okazję skomponowana piosenka roratnia pt. „Cuda dzieją się” w wykonaniu Magdy Anioł i Adama Szewczyka.
Materiały roratnie składają się z:
Materiały dostępne są na:
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.
"Musimy odpowiednio zwiększyć liczbę personelu w brygadach zmechanizowanych".
Podczas godzinnego przemówienia Trump w większości ponowił swoje wyborcze obietnice.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.