Wystawą fotograficzną "Poznajmy się" i koncertem muzyki kameralnej rozpoczął się w weekend cykl "Muzyka pod Tatrami" realizowany wspólnie przez Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" w Zakopanem oraz Zamek Orawski na Słowacji.
Projekt składa się z części artystyczno-edukacyjnej oraz inwestycyjnej. Pierwsza z nich ma na celu propagowanie dziedzictwa kulturowego i turystycznych atrakcji partnerów poprzez wspólne koncerty w Zakopanem i na Zamku Orawskim z udziałem wykonawców polskich i słowackich oraz warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży z obu stron granicy. Koncerty wykonają artyści profesjonalni i uczniowie szkół artystycznych.
W repertuarze znajdzie się muzyka Karola Szymanowskiego, a także innych kompozytorów, polskich i słowackich, dla których inspiracją były Tatry.
Wakacyjne warsztaty dla dzieci oparte będą na formule łączącej improwizacje muzyczne i poszukiwania nowych dźwięków. We wrześniu w grze miejskiej dzieci z Polski i Słowacji będą podążać śladami Karola Szymanowskiego.
Działania inwestycyjne obejmą budowę Centrum Turystycznego pod Zamkiem Orawskim oraz odnowę i uatrakcyjnienie aranżacji Muzeum Karola Szymanowskiego w willi "Atma" w Zakopanem. Planowane jest zainstalowanie oświetlenia zewnętrznego budynku, stylowej reklamy i tablicy informacyjnej. Wejście zostanie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Muzeum zyska nowoczesny system multimedialny, prezentujący życiorys kompozytora na ekranach dotykowych. Zwiedzający będą mieli również możliwość obejrzenia filmów biograficznych i muzycznych oraz przejrzenia albumów fotograficznych ukazujących zdjęcia rodzinne, zakopiańskie i muzyczne.
Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.