Trwa XIII Krakowski Międzynarodowy Festiwal Chóralny Cracovia Cantans. W jego trakcie odbywają się koncerty w świątyniach i wnętrzach świeckich oraz przesłuchania konkursowe w kilku kategoriach.
W tym roku w festiwalu biorą udział chóry z Polski oraz Austrii, Czech, Estonii, Finlandii, Irlandii, Islandii, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Singapuru i Słowacji.
Dzisiaj od godz. 15 do 16.30 w kościele świętych Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52 A) będą się odbywały przesłuchania konkursowe w kategorii muzyki sakralnej. O godz. 18.30 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej (ul. św. Tomasza 43) rozpocznie się koncert chóralny muzyki popularnej i ludowej. O godz. 19 z kolei w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Augustiańska 7) rozpocznie się koncert "Światło i śpiew".
W sobotę 15 czerwca od godz. 10 do 20 w auli Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Nowej Hucie (Os. Centrum E2) będą się odbywały przesłuchania w kilku kategoriach konkursowych.
Tego samego dnia popołudniu i wieczorem odbędą się także koncerty. O godz. 17 w Domu Kultury Kolejarza (ul. św. Filipa 6), o godz. 19 w kościele św. Katarzyny Aleksandryjskiej (ul. Augustiańska 7) koncert "Światło i śpiew" i o godz. 21.15 w kościele świętych Piotra i Pawła (ul. Grodzka 52 A) koncert "Śpiewanie po zmierzchu".
W niedzielę 16 czerwca chóry będą śpiewały w świątyniach na Mszach św. i następujących po nich koncertach: godz. 11, kościół pijarów (ul. Pijarska 2), godz. 12.30, kościół św. Kazimierza (ul. Stefana Bobrowskiego 6), godz. 12.30, kościół Matki Boskiej Ostrobramskiej (ul. Meissnera 20).
Festiwal zakończy się 16 czerwca o godz. 15 w Operze Krakowskiej (ul. Lubicz 48), koncertem galowym połączonym z wręczeniem nagród konkursowych.
Wstęp na wszystkie koncerty (za wyjątkiem koncertu galowego, który odbędzie się bez udziału publiczności) oraz przesłuchania koncertowe jest bezpłatny.
Stosunki między państwami koreańskimi obecnie oceniane są jako najgorsze od dziesięcioleci.
Abp Jędraszewski podczas misterium pasyjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej.
"Wspólna wędrówka i towarzyszące jej refleksje to dla wielickiej załogi ważny wielkopostny zwyczaj".
Poza liturgią Męki Pańskiej celebrowane jest także nabożeństwo drogi krzyżowe
Wśród rannych są cztery dziewczynki w wieku trzech, czterech, 14 i 16 lat oraz 17-letni chłopiec.
W wielu miejscach potrzebujący otrzymają też świąteczne paczki.