Ryder System nie będzie wypożyczał ciężarówek do przewozu „odpadów medycznych” z klinik aborcyjnych, wśród których są ciała abortowanych dzieci.
To efekt kampanii obrońców życia, którzy chcą, by renomowana firma Stericycle, zajmująca się utylizacją zużytego sprzętu medycznego, wycofywała się ze współpracy z przemysłem aborcyjnym.
Michael Marcavage, kierujący kampanią „Stop Stericycle” i jednocześnie lider ruchu „Nawróć się Ameryko” przyznał, że decyzja Rydera, firmy znanej w USA z sieci wypożyczalni ciężarówek, jest „prawdziwym błogosławieństwem”.
„To kolejne zwycięstwo w sprawie nienarodzonych. Decyzja Rydera jest krokiem w kierunku zakończenia pomocy Stericycle w holokauście aborcyjnym” – dodał działacz pro-life, wyrażając nadzieję, że z tej współpracy zrezygnują wkrótce inne firmy, zajmujące się leasingiem ciężarówek.
Podobnie jak Ryder z usług dla klinik aborcyjnych zrezygnowała niedawno także inna znana amerykańska sieć wypożyczalni ciężarówek – Penske. Obie spółki przyznały, że nie wiedziały jakim celom służyły ich samochody.
Dogmat, uznający Maryję za Matkę Boga, został po raz pierwszy ogłoszony na soborze w Efezie w 431 r.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.