Benedyktynki ze staniąteckiego klasztoru uprawiają i sprzedają wyjątkowo smaczne pomidory. Zapraszają, by je od niech kupować.
Słodkie i pachnące oraz niezwykle smaczne, dosłownie jak z czasów dzieciństwa. Pielęgnowane ręcznie, w odróżnieniu od upraw mechanicznych, a nawożone wyłącznie końskim obornikiem. Takie są właśnie pomidory z opactwa w Staniątkach, których uprawa jest w pełni ekologiczna.
- W tym roku na terenie przyklasztornym zostało posadzonych ponad 2 tys. krzaków pomidora z gatunku boderina i lienne. Pomidory można kupować w opactwie, prowadzimy również sprzedaż wysyłkową - informuje matka kseni Stefania Polkowska.
Zamówienia można składać telefonicznie pod nr.: (12) 281 80 58 oraz mailowo pod adresem: info@benedyktynki.eu. To forma kwesty na remont i funkcjonowanie zabytkowego opactwa.
O innych sposobach wsparcia benedyktynek ze Staniątek można dowiedzieć się na furcie i pod nr. tel.: 507 677 825. Na stronie www.benedyktynki.eu podany jest też numer konta, na który można wpłacać darowizny.
Zespół klasztorny w Staniątkach powstał prawdopodobnie w 1216 roku. Fundatorem najstarszego opactwa benedyktynek w Polsce był Klemens Jaksa Gryfita.
Rozporządzeniem prezydenta Andrzeja Dudy opactwo św. Wojciecha mniszek benedyktynek w Staniątkach stało się pomnikiem historii.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.