W środę 23 października po południu uczestnicy XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów w Watykanie wybrali nowy skład Rady Synodalnej.
Liczba członków organu, który jest odpowiedzialny za przygotowanie i organizację „Zwyczajnych Zgromadzeń Ogólnych Światowego Synodu Biskupów”, wzrosła z 13. do 17. w następstwie decyzji Franciszka. Do odnowionej Rady wybrano po jednym biskupie z katolickich Kościołów wschodnich i z Oceanii oraz po dwóch hierarchów z Ameryki Północnej i Łacińskiej, z Europy, Afryki i Azji. Watykański komunikat prasowy stwierdza ponadto, że w jej skład wejdzie również czterech członków mianowanych przez papieża oraz „w odpowiednim czasie” i szef dykasterii Kurii Rzymskiej, odpowiedzialny za tematykę kolejnego Synodu. Nowa Rada jest też odpowiedzialna za wdrażanie uchwał dotyczących większej synodalności w Kościele.
Greckokatolicki (melchicki) patriarcha Antiochii Youssef Absi będzie reprezentował katolickie Kościoły wschodnie, a arcybiskup Perthu w Australii Timothy John Costelloe – Oceanię. Biskupi Daniel Ernest Flores z Brownsville (USA) i Alain Faubert z Valleyfield (Kanada) zostali wybrani jako przedstawiciele Ameryki Północnej. podczas gdy Amerykę Łacińską reprezentują metropolita Bogoty (Kolumbia) kard. Luis José Rueda Aparicio i arcybiskup Maracaibo (Wenezuela) – José Luis Azuaje Ayala.
Z Europy w nowej Radzie Synodalnej znaleźli się arcybiskupi: Marsylii – kard. Jean-Marc Aveline i Wilna – Gintaras Grušas, który jest również przewodniczącym Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE). W imieniu Afryki głos zabiorą kardynał Dieudonné Nzapalainga z Bangui (Republika Środkowoafrykańska) i arcybiskup Bamendy (Kamerun) – Andrew Fuanya Nkea. I wreszcie Azję reprezentować będą asrcybiskup Goa i Damanu (Indie) kard. Filipe Neri Antonio Sebastiao do Rosario Ferrao i biskup Kalookanu (Filipiny) – Pablo Virgilio S. David.
Członkami Rady przestali być kardynałowie: Christoph Schönborn (Austria), Oswald Gracias (Indie), Gerald Cyprien Lacroix (Kanada), Charles Maung Bo (Mjanma), Daniel Fernando Sturla Berhouet (Urugwaj), Sergio da Rocha (Brazylia), Joseph William Tobin (USA), Juan José Omella Omella (Hiszpania), Joseph Coutts (Pakistan) i Matteo Zuppi (Włochy).
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.
"Musimy odpowiednio zwiększyć liczbę personelu w brygadach zmechanizowanych".
Podczas godzinnego przemówienia Trump w większości ponowił swoje wyborcze obietnice.
„Każe płacić nieszczęśliwym ubogim, którzy nie mają niczego, rachunek za brak równowagi”.