O uwolnienie byłej premier Ukrainy, Julii Tymoszenko zaapelował do władz sądowych patriarcha niekanonicznego Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego, Filaret. Przypomniał, że była premier należy do Kościoła prawosławnego, a jako postać publiczna jest powszechnie znana w świecie i cieszy się poparciem wielu obywateli Ukrainy.
Patriarcha Filaret zaznacza, że z prośbą o interwencję zwróciło się do niego wiele osób. Sugeruje, iż istnieje możliwość wypuszczenia byłej premier na wolność za kaucją. Podkreśla, że aresztowanie Julii Tymoszenko 5 sierpnia spowodowało wzrost napięć społecznych oraz osłabienie autorytetu Ukrainy na arenie międzynarodowej, nie dając nadziei na jej bardziej bezstronne osądzenie.
Na Ukrainie obecne są 3 Kościoły prawosławne: Ukraiński Kościół Prawosławny podlegający Patriarchatowi Moskiewskiemu; Ukraiński Kościół Prawosławny Patriarchatu Kijowskiego kierowany od 21 października 1995 przez patriarchę kijowskiego i Rusi-Ukrainy Filareta, którego Patriarchat Moskiewski w lutym 1997 ekskomunikował i usunął ze stanu duchownego oraz Ukraiński Autokefaliczny Kościół Prawosławny, któremu przewodzi arcybiskup Igor Isyczenko. Te dwa ostatnie nie mają charakteru kanonicznego nie są uznawane przez inne Kościoły prawosławne.
Zdecydowana większość wspólnot prawosławnych na Ukrainie (11,9 tys.) podlega jurysdykcji Patriarchatu Moskiewskiego. Do Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego należy 4371 wspólnot, zaś do Ukraińskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego 1190. O ile podczas „pomarańczowej rewolucji” Patriarchat Moskiewski popierał Wiktora Janukowycza, to Patriarchat Kijowski oraz Kościół Autokefaliczny Wiktora Juszczenkę i Julię Tymoszenko.
Na terenach objętych konfliktami respektowane być powinno prawo humanitarne.
Organizatorzy zapowiadają, że będzie barwny, taneczny i pełen radości. Koniecznie posłuchaj!
Twierdzi, że byłby tam narażony na nadużycia i brak opieki zdrowotnej.
Przypada ona 13 dni po Wigilii u katolików, czyli 6 stycznia w kalendarzu gregoriańskim.
Sąd nakazał zbadanie możliwości popełnienia zbrodni wojennych przez żołnierza z Izraela.