Centrum Życia i Rodziny już dziś zaprasza na 16 czerwca do Warszawy na Marsz dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie pod hasłem „Zjednoczeni dla życia, rodziny, Ojczyzny”. Zachęca też do organizacji Marszów we własnych miejscowościach, zapewniając wsparcie ze swojej strony.
W Sejmie ma odbyć się dziś trzecie czytanie projektu nowelizacji prawa farmaceutycznego, przewidującego dostęp do pigułki „dzień po” bez recepty. 23,5 tysiąca osób podpisało apel do posłów o odrzucenie projektu, przygotowany przez fundację Grupa Proelio.
"Znane powiedzenie – Pan Bóg wybacza zawsze, człowiek czasami, a natura nigdy – w sposób szczególny odnosi się do aborcji. Bardzo często konsekwencje dopuszczenia się tego czynu, odczuwa matka tego dziecka i jej rodzina" – mówi prof. ucz. dr hab. Maria Ryś.
Minister w Kancelarii Prezydenta Małgorzata Paprocka powiedziała w poniedziałek w Polskim Radiu 24, że kluczowy dla głowy państwa w noweli Prawa farmaceutycznego jest wiek, od którego tabletka dzień po będzie dostępna bez recepty.
Minister zdrowia Izabela Leszczyna ogłosiła w środę na konferencji prasowej nowy projekt resortu „Świadoma bezpieczna ja”, dotyczący m.in. aborcji, antykoncepcji, procedury in vitro, badań prenatalnych i opieki okołoporodowej. „Wiele z przedstawionych przez minister zdrowia postulatów musi budzić zdecydowany sprzeciw. One uderzają w prawo do życia nienarodzonych dzieci i są ogromnym zagrożeniem dla tych już urodzonych” – ocenia Zbigniew Kaliszuk z fundacji Grupa Proelio.
Z apelem o powstrzymanie proponowanych przez rząd zmian przepisów dotyczących obrotu preparatami antykoncepcyjnymi zwróciła się do marszałka Sejmu Polska Federacja Ruchów Obrony Życia, zrzeszająca kilkadziesiąt organizacji pro-life.
W Szkocji trwają konsultacje społeczne w sprawie zmiany prawa dotyczącego konwersji seksualnej. Gwałtowny sprzeciw wielu środowisk budzi propozycja drakońskich kar dla rodziców, którzy odmawiają pełnego uznania ich dziecka za osobę transpłciową.
W Danii niezwykle trudno jest spotkać dziecko z zespołem Downa. Nie chodzi tu jednak zjawisko naturalne, lecz o skutek lęku przed przyjęciem takiego malucha. Liczba dzieci z zespołem Downa drastycznie zmalała po tym, jak lokalny rząd w 2004 r. wprowadził program oferujący badanie diagnostyczne na wczesnym etapie ciąży dla wszystkich kobiet. Wcześniej dotyczyło to tylko przypadków ciąży o wysokim ryzyku.
Środowiska lewicowe chcą zmieniać rzeczywistość prawną i kulturową w takim sposób, by seksualizacja była możliwa od najmłodszych lat – powiedziała KAI Magdalena Guziak-Nowak.
Dzisiejszy tweet papieski przypomina apel o zakazanie surogacji (macierzyństwa zastępczego), który Franciszek wygłosił w swoim noworocznym przemówieniu do korpusu dyplomatycznego, budząc szczególne poruszenie w mediach. Wiele osób i organizacji wyraziło wdzięczność za tę interwencję Ojca Świętego, wśród nich amerykański Ruth Institute, Europejska Federacja Stowarzyszeń Rodzin Katolickich, a także Amerykanka Olivia Maurel, która została urodzona przez matkę zastępczą, i dziś walczy o zakaz tej praktyki.