Czy Polacy potrafią dostrzegać wokół siebie dobro i za nie dziękować? Socjologowie twierdzą, że tak, ale tylko w relacjach prywatnych, osobistych.
Uroczysta Eucharystia, symboliczny Akt Dziękczynienia za Polskę, wspólna modlitwa, koncerty oraz rodzinny festyn to główne elementy obchodów Dnia Dziękczynienia, które rozpoczną się dziś wieczorem 31 maja w Warszawie.
Moje Credo życiowe to piękna miłość; miłość prowadząca poprzez małżeństwo i rodzicielstwo do świętości - mówiła dr Wanda Półtawska, znana obrończyni życia i bliska wspólpracowniczka Jana Pawła II, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w piątek w Warszawie.
Kard. Stanisław Ryłko obejmuje 30 maja swój kościół tytularny - konsekrowaną przed siedemdziesięciu laty rzymską bazylikę Najświętszego Serca Chrystusa Króla przy Viale Mazzini w dzielnicy Prati. W tej parafii utworzonej w 1926 r. posługę duszpasterską pełnią księża sercanie.
O. prof. Józef Marecki z Papieskiej Akademii Teologicznej został nowym prezesem Stowarzyszenia Archiwistów Kościelnych.
"Bilety na wyprawę misyjną aż po krańce świata" otrzymają jutro wszyscy, którzy na Jasnej Górze uczestniczyć będą w Krajowym Posłaniu do Sydney - przypomina Nasz Dziennik.
Eucharystią przy konkatedrze pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Sokołowie Podlaskim rozpoczęły się uroczystości nadania najwyższego odznaczenia państwowego Orderu Orła Białego ks. gen. Stanisławowi Brzósce, naczelnemu kapelanowi Powstania Styczniowego, i jego adiutantowi Franciszkowi Wilczyńskiemu - pisze Nasz Dziennik.
"Polskie media a media katolickie" to tytuł multimedialnej debaty w ramach "23 Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów 'Niepokalanów 2008'". Debata odbędzie się w sobotę 30 maja, godzinach 21.30- 24.00 na falach eteru, w internecie, na skype, chacie i za pośrednictwem welefonu.
Jedno żółtko wymieszaj z dwiema łyżkami białego wina. Kredę szampańską połącz z pozłotniczym klejem i pokryj odparowaną żywicą z owadów... To nie podręcznik dla czarownic, ale czynności, których nauczą się przyszli malarze ikon - pisze Polska Gazeta Krakowska.
Do wspólnej wdzięczności Panu Bogu i ludziom zaprasza wszystkich Polaków abp Kazimierz Nycz w specjalnym liście pasterskim na Dzień Dziękczynienia, który zostanie odczytany w najbliższą niedzielę 1 czerwca w kościołach w całej Polsce.