Życzę PO, żeby szybko się rozsypała - powiedział o. Tadeusz Rydzyk - informuje Życie Warszawy.
W niedzielę 29 stycznia w kościele Św. Rocha w Białymstoku Siostry Misjonarki Św. Rodziny zakończyły obchody Roku Jubileuszowego z racji 100-lecia swego istnienia, oraz 60 rocz. śmierci założycielki tego Zgromadzenia Bł. Bolesławy Marii Lament.
Podczas modlitwy Anioł Pański Benedykt XVI mówiąc po polsku wspomniał ofiary sobotniej tragedii budowlanej w Katowicach (Chorzowie).
O modlitwę za ofiary katastrofy budowlanej w Katowicach zwrócił się do diecezjan arcybiskup Damian Zimoń.
W najbliższych tygodniach spodziewane są wyniki badań lekarskich niewytłumaczalnego z medycznego punktu widzenia cudu uzdrowienia, dokonanego za wstawiennictwem Jana Pawła II - wynika z nieoficjalnych informacji watykańskich.
Coraz więcej ludzi prosi nas o modlitwę - powiedziała KAI kamedułka, matka Weronika Sowulewska, przewodnicząca Konferencji Przełożonych Żeńskich Klasztorów kontemplacyjnych w Polsce.
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie poselskich projektów ustaw o finansowaniu katolickich uczelni wyższych: Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie oraz we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie.
W Izbie Tradycji Biblioteki Miejskiej czynna jest od 26 stycznia wystawa „Różne oblicza Biblii".
Dniem Pamięci Jana Pawła II stał się obchodzony 26 stycznia VI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce. Główne uroczystości odbyły się w auli sekcji "Bobolanum" Papieskiego Wydziału Teologicznego przy warszawskim sanktuarium św. Andrzeja Boboli.
Metropolita krakowski arcybiskup Stanisław Dziwisz zaapelował do wiernych o uczczenie obchodzonego w piątek Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście poprzez zapalenie świec w oknach o godzinie 16.00 - podała PAP.