W związku z nowym koronawirusem 146 osób zostało hospitalizowanych, 1548 poddanych kwarantannie domowej, a 6409 objęto nadzorem sanepidu - podało w sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.
Wojewoda dolnośląski apeluje, by wstrzymać się z odwiedzaniem chorych w szpitalach. Niesubordynacja będzie karana. W koniecznych przypadkach na wejście może zezwolić dyrekcja.
Od niedzieli wchodzi w życie rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące obowiązku i czasu trwania kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego dla zakażonych koronawirusem.
Zobacz i posłuchaj!
Wdrożyliśmy wszelkie procedury w związku z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u pacjenta z Wrocławia; są namierzone osoby, które miały kontakt z osobą zarażoną i które potencjalnie mogły go mieć - poinformował w sobotę wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.
Osobą zarażoną jest obywatel Niemiec, który - podobnie jak w przypadku przebywającej w szpitalu w Ostródzie kobiety - podróżował autokarem z Niemiec, w którym był również pacjent "zero".
Po rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim postanowiliśmy, że znajdziemy dodatkową pulę środków, która wzmocni ochronę zdrowia w Polsce; to będzie 2 mld 750 mln zł - mówił prezydent Andrzej Duda podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Nysy (Opolskie).
Potwierdzono nowy, szósty przypadek koronawirusa w Polsce - poinformował w sobotę na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski. Dodał, że pacjent hospitalizowany jest w Ostródzie, przyjechał z Niemiec. Dotychczas był w kwarantannie domowej, czuje się dobrze.
Prezydent Andrzej Duda poinformował w sobotę w Nysie (woj. opolskie), że podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa.
Stan czterech kolejnych osób zakażonych koronawirusem jest stabilny, nie mamy informacji, żeby czyjeś życie było zagrożone - mówił w sobotę szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski. Podkreślił przy tym, że na razie jest za wcześnie, by mówić o epidemii tego wirusa w Polsce.