Ponad 80 tys. członków miejscowych plemion zebrało się 22 stycznia na głównym placu miasta Dżaszpur w środkowoindyjskim stanie Czhattisgarh, aby bronić Kościoła katolickiego przed atakami ze strony miejscowego rządu, opanowanego przez fanatyków hinduskich.
Do poszukiwania konsensusu wezwał zarówno libański rząd jak i opozycję kard. Nasrallah Pierr Sfeir.
Podobnie jak w całym świecie chrześcijańskim również W Kijowie wierni różnych Kościołów i wyznań modlą się o jedność chrześcijan i pojednanie pomiędzy ludźmi, narodami i wspólnotami.
Przedstawiciele głównych ugrupowań religijnych i światopoglądowych Holandii zdecydowanie opowiedzieli się za obroną wolności religijnej i praw człowieka. 23 stycznia z okazji 428. rocznicy podpisania Unii Utrechckiej spotkali się oni z królową Beatrix.
W dzień św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy, Diecezja Malaga uruchomiła własną telewizję internetową „Diocesis.tv" (www.diocesis.tv). Jest to jedyna tego rodzaju telewizja w Hiszpanii.
W Pradze obraduje pierwsze w tym roku posiedzenie Konferencji Episkopatu Czech.
'Wszelkie tendencje do produkowania w imię rozrywki programów uwypuklających przemoc, postawy antyspołeczne czy banalizowanie seksu - także filmów rysunkowych czy gier komputerowych - są perwersją. Budzi to tym większą odrazę, gdy produkcja ta przeznaczona jest dla dzieci i dorastającej młodzieży' - pisze Papież w orędziu na 41. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
W siedzibie Papieskiej Rady do spraw Popierania Jedności Chrześcijan w Rzymie dobiegają końca obrady ROACO - Dzieł Pomocy Kościołom Wschodnim.
W ekumenizmie najważniejsza jest wspólna modlitwa chrześcijan - powiedział Benedykt XVI podczas audiencji generalnej w Watykanie.