We lwowskim kościele św. Marii Magdaleny od pięciu dni trwa głodówka dwóch parafianek domagających się zwrotu świątyni, w której znajduje się Sala Muzyki Organowej. Bp Leon Mały, administrator parafii, po raz kolejny zaapelował dziś, 25 marca, o przerwanie tej formy protestu. Jednocześnie zapewnił: "Będę z wami i - jeśli tego chcą - będę bezprawnie modlić się w tym kościele!".
W Berlinie w obecności 27 przywódców europejskich, w tym prezydenta Lecha Kaczyńskiego, 25 marca została przyjęta Deklaracja Berlińska.
Ofiarę zabitych misjonarzy przypomniał Papież podczas modlitwy Anioł Pański. Młodzież zaprosił na liturgię pokutną do bazyliki watykańskiej, a wszystkich wiernych zachęcił do otwarcia na wolę Bożą.
W Londynie dobiegają końca obchody 200. rocznicy zniesienia niewolnictwa w Imperium Brytyjskim. Z inicjatywą wyszedł Kościół anglikański i podjęły ją inne wspólnoty chrześcijańskie.
Z okazji obchodów 200. rocznicy zniesienia niewolnictwa w Imperium Brytyjskim światowa organizacja humanitarna Save the Children - Ratuj Dzieci - zaapelowała do rządów, aby położyły kres nowym formom niewolnictwa, na które w sposób szczególny narażone są dzieci.
W związku z tragicznym w skutki wybuchem składu broni w Mozambiku Benedykt XVI przesłał kondolencje na ręce ordynariusza stolicy kraju Maputo, abp. Francisco Chimoio.
„25 marca - dzień dziecka poczętego" to temat organizowanej już po raz siódmy na Słowacji akcji mającej na celu przypominanie prawdy o godności każdego nienarodzonego i jego obronie. Jak co roku organizuje ją stowarzyszenie organizacji pozarządowych skupionych w ruchu Forum Życia.
„Na rzecz kultury życia" - to tytuł listu Komisji ds. Rodziny i Obrony Życia Episkopatu Hiszpanii z okazji obchodzonego 25 marca Dnia Życia. W wielu parafiach zostały zorganizowane specjalne czuwania modlitewne.
Od Meksyku - poprzez Karaiby - aż po Argentynę społeczność latynoska obchodzi Dzień Życia Poczętego.