Z Bangladeszu napływają informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych cyklonu Sidr. Szacuje się, że liczba ta może przekroczyć nawet 10 tysięcy.
Benedykt XVI modli się w intencji ofiar wybuchu w kopalni w Doniecku. Zapewnił o tym watykański sekretarz stanu w telegramie wystosowanym w imieniu Papieża do prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki. Ojciec Święty łączy się w bólu z rodzinami zabitych oraz z całym pogrążonym w żałobie narodem ukraińskim i jego władzami - czytamy w przesłaniu.
Nadal niejasna pozostaje sytuacja polityczna w Libanie. Po raz czwarty z rzędu został przesunięty termin wyborów prezydenckich, który ustalono na piątek 23 listopada. Ze względów bezpieczeństwa pozostają w tych dniach zamknięte szkoły i inne instytucje publiczne w Libanie.
Polski biskup pracujący w Kazachstanie został konsultorem Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.
W Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej zaprezentowano dokument Kongregacji do spraw Wychowania Katolickiego na temat współpracy w szkołach katolickich zakonników i zakonnic z nauczycielami świeckimi.
Kongregacja Nauki Wiary potwierdziła ekskomunikowanie greckokatolickiego lefebvrysty ukraińskiego, ks. Wasyla Kowpaka.
Władze kościelne zamknęły do odwołania katedrę w mieście Meksyk. W minioną niedzielę podczas nabożeństwa wtargnęli do świątyni lewicowi demonstranci, którzy nie mogą się pogodzić z przegraną swego kandydata na prezydenta Andrésa Manuela Lópeza Obradora.
„Rozwój ludzki dzisiaj - problemy i perspektywy". Na taki temat w dniach 20-21 listopada w Rzymie obraduje Papieska Rada „Iustitia et Pax". Jest to pierwsza sesja plenarna tej dykasterii podczas obecnego pontyfikatu. Poprzednia odbyła się w październiku 2004 r.
Szerokie echo znalazły w hiszpańskich mediach słowa bp. Ricardo Blázqueza otwierające obrady sesji plenarnej Konferencji tamtejszego episkopatu. Niestety, w ramach „dziennikarskiego skrótu" często są one wyrwane z kontekstu.
W Niemczech 19 listopada powstała fundacja im. Maksymiliana Kolbego. Członkami jej rady zostały między innymi takie osobistości jak prof. Irena Lipowicz, była przedstawicielka polskiego rządu do spraw współpracy polsko-niemieckiej oraz Piotr Cywiński, dyrektor Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.