Wyniki badań opublikowane w tym miesiącu rozbijają lansowany przez w ostatnim dziesięciolecie mit, że dzieci wychowane przez pary homoseksualne rozwijają się tak samo jak w normalnej rodzinie.
Królowa Elżbieta II przybyła we wtorek do Belfastu w Irlandii Płn. z dwudniową wizytą w ramach obchodów diamentowego jubileuszu. W środę spotka się z Martinem McGuinnessem, b. dowódcą IRA i jednym z liderów współrządzącej w Irlandii Płn. partii Sinn Fein.
Polska Federacja Ruchów Obrony Życia otrzyma w tym roku Europejską Nagrodę Obywatelską, przyznawaną przez Parlament Europejski.
Trwa exodus z Rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka przy prezydencie Federacji Rosyjskiej. O swoim odejściu z tej struktury we wtorek poinformowali jej kolejni członkowie: Igor Jurgens, Walentin Gefter i Borys Pustyncew.
Na zakończonych w Pekinie V obradach "Okrągłego stołu liderów inwestycji zagranicznych w Chinach" przedstawiciel Ministerstwa Handlu poinformował, że 490 firm spośród 500 największych koncernów świata ulokowało swoje inwestycje w Chinach.
Czterech Saudyjczyków, skazanych na śmierć za zabójstwa, zostało straconych we wtorek w Arabii Saudyjskiej - poinformowało we wtorek ministerstwo spraw wewnętrznych tego kraju. Karę śmierci zwykle wykonuje się w Arabii Saudyjskiej przez ścięcie.
Fala emigracji chińskiej na Syberię trwa nieprzerwanie od 1992. Obecnie przebywa tam ponad 2 mln imigrantów zza wschodniej granicy. Coraz częściej dochodzi do poważnych konfliktów z rdzenną ludnością, która czuje się wyzyskiwana przez Chińczyków.
Sąd Najwyższy Ukrainy przystąpił we wtorek do rozpatrzenia skargi kasacyjnej w sprawie skazania byłej premier Julii Tymoszenko na siedem lat więzienia za nadużycia przy zawieraniu umów gazowych z Rosją w 2009 r. Tymoszenko stała wtedy na czele rządu Ukrainy.
Koszykarze Heat przejechali triumfalnie dwoma odkrytymi autobusami przez centrum Miami, świętując drugi w historii klubu tytuł mistrzów NBA. Dziesiątki tysięcy kibiców wiwatowały na ich cześć.
Michael Phelps zdobył kwalifikację olimpijską na 400 metrów st. zmiennym, mimo porażki z Ryanem Lochte w pierwszym dniu pływackich mistrzostw USA w Omaha.