Przedmiotem krytycznych komentarzy ze strony konserwatywnych przeciwników prezydenta USA Baracka Obamy stał się fakt, że - jak ujawniła sama jego małżonka Michelle - w Białym Domu postawiono aż 54 choinki bożonarodzeniowe.
Prezydent Rosji Władimir Putin, który w poniedziałek rozpoczął roboczą wizytę w Turcji, powiedział w Stambule, że obydwa kraje nie porozumiały się co do uregulowania kryzysu w Syrii. Główny punkt wizyty Putina to omówienie stosunków handlowych z Turcją.
Jak skutecznie bronić życia nienarodzonych i jak na ten temat mówić, zarówno w mediach jak i na forum publicznym – tym tematom poświęcone było międzynarodowe spotkanie środowisk pro-life.
Ponad 24 proc. mieszkańców UE w 2011 roku groziła bieda i wykluczenie społeczne; w Polsce było jeszcze gorzej, bo zagrożonych było 27 proc. społeczeństwa, czyli ponad 10 mln osób. Najlepsza sytuacja pod tym względem panowała w Czechach, Holandii i Szwecji.
Testy antydopingowe przeprowadzone u Mariusza Wacha przy okazji walki z Ukraińcem Władimirem Kliczko o mistrzostwo świata w boksie w wadze ciężkiej dały wynik pozytywny - podał w poniedziałek po południu niemiecki dziennik "Bild" w swoim wydaniu internetowym.
21-letnia Ilona Zielkowska została jedną z czworga laureatów konkursu UE dla dzieci i młodzieży poświęconego pokojowi - ogłosiła w poniedziałek KE. W nagrodę cała czwórka pojedzie na ceremonię wręczenia Unii Europejskiej Pokojowej Nagrody Nobla w Oslo.
- Zabij obie, albo przynajmniej jedną! – tak teściowa naciskała na matkę bliźniaczek. W Indiach aborcje dziewczynek są codziennością